227281

واکنش وزیر ورزش به حضورش در انتخابات کمیته و بلاتکلیفی مدیریتی پرسپولیس

دنیای معدن- وزیر ورزش و جوانان به شایعه حضورش در انتخابات کمیته ملی المپیک و بلاتکلیفی مدیریتی پرسپولیس واکنش نشان داد.

به گزارش دنیای معدن- سیدحمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه بازدید از سایت تیراندازی با کمان درباره شایعه حضورش در انتخابات کمیته ملی المپیک، بلاتکلیفی مدیریتی پرسپولیس و حذف سرخابی‌ها از لیگ قهرمانان آسیا اظهاراتی داشت که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*تا این لحظه این حرف‌ها شایعه است، اما باید کمک کنیم انتخابات به صورت شایسته برگزار شود.

*اتفاق جدید در باشگاه پرسپولیس؟ در حال بررسی هستیم. با مشورت سرپرست باشگاه کار را پیش می‌بریم. هیات مدیره قرار بود هفته گذشته تقویت شود و یکی دو نفر اضافه شوند و یکی دو نفر از هیات مدیره کسر شوند تا شکل هیات مدیره تقویت شود. بعد هیات مدیره به عنوان مرکز مشورتی تصمیم بگیرد تا سرپرستی ادامه پیدا کند یا مدیرعامل جدید معرفی شود.

*با صدری و همکاری هیات مدیره کار پرسپولیس را جلو می‌بریم و مشکلی وجود ندارد. هر روز با صدری در تماس هستم. دو شب پیش هم در دفتر ما جلسه مفصلی برگزار کردیم. با هماهنگی او کار‌ها را پیش می‌بریم. پرسپولیس مشکلی ندارد. استقلال هم کار خودش را می‌کند و هر دو باشگاه مورد حمایت ما هستند.

*کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست کرده بود استاندارد‌ها رعایت شده و یکسری مستندات تهیه شود. این کار بسیار سنگین بود و در ۵ روز در فدراسیون، باشگاه استقلال، پرسپولیس و وزارت ورزش و جوانان انجام دادیم. از امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه و خاندوزی وزیر اقتصاد هم تشکر می‌کنم که در یک تلاش هر روزه زحمات زیادی کشید و بحث مالکیت مشترک را حل کردند.

*دو وزارتخانه عضو مجمع و مالک پرسپولیس و استقلال شدند. این تلاش قرار بود سال‌ها انجام شود. در روز‌های آغازین کار خبر محرمانه‌ای به من دادند که وضعیت پرسپولیس و استقلال بحرانی است و شرایط خوبی ندارند؛ به خصوص پرسپولیس که به دلیل بدهی‌هایی که داشت شرایطش خاص بود. این خبر را به عنوان خبر نگران کننده با خودم همراه داشتم، اما آن را جلوه نمی‌دادم و آبروداری کردم.

*مهلت ۳ ماهه‌ای گرفته شد که به اشتباه در این مهلت عنوان شد ما استاندارد‌ها را گرفتیم، اما این مهلت ۳ ماهه برای حل مشکلات بود. با فدراسیون فوتبال هماهنگ کردم تا به خواسته‌های‌ ای اف سی نزدیک شود. نزدیک به ۶۰۰ صفحه در این ۵ روز تهیه و آپلود شد؛ بیشتر از ۶۰۰ صفحه. این کار واقعا سنگین بود. برای استقلال هم بیشتر از ۵۰۰ صفحه تهیه شد.

*باید از صدری و آجورلو تشکر کنم. آن چیزی که از ما می‌خواستند انجام دادیم، اما وزرای اقتصاد و امور خارجه خیلی به من کمک کردند. خارج از هر نتیجه‌ای باید از این عزیزان تشکر کرد. البته دیروز هم نامه‌ای آمد. نامه‌ای در این روز‌ها برای دبیرکل‌ ای اف سی نوشتم و شرایط را شرح داده بودم. از آن‌ها خواسته بودم از کنار این دو تیم مردمی به آسانی نگذرند.

*خصوصی‌سازی سرخابی‌ها؟ بحث خصوصی‌سازی این دو باشگاه خیلی شرط لازم و قطعی نبوده و جز شرط‌های درجه ۲ و ۳ بود. پیشنهاد شده بود اگر خصوصی شوند بهتر است. می‌گویند اگر دولتی باشید الزاماتی که ما می‌خواهیم را شرایط دولتی نمی‌پذیرد. پس خصوصی سازی این دو باشگاه پیشنهاد بوده و دستور کنفدراسیون فوتبال آسیا نبوده است.

*ما یعنی نظام به خاطر خیر و صلاح این دو باشگاه تصمیم گرفتیم و من هم در اواخر کار به این راه اضافه شدم تا این دو باشگاه به سمت خصوصی سازی بروند. از طرف سازمان خصوصی سازی هم یک نامه خوبی تهیه شد تا در فوریه سال جدید میلادی که نیمه دوم بهمن ماه می‌شود نامه قطعی داریم و به‌ ای اف سی اعلام کردیم که شرایط واگذاری فراهم می‌شود. این هم خبر خوبی بود. مالکیت مشترک هم جدا شد که این هم خبر خوبی بود. مدارکی هم که می‌خواستند ارسال شد که این هم خبر خوبی بود.

*دیروز نامه‌ای برای دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشتم. از محمدی سفیر ایران در مالزی تشکر می‌کنم که با هماهنگی او نوشتیم. دیروز جواب این نامه را برای ما ارسال و نکاتی را اعلام کردند. قرار است به زودی جلسه دفاع از مدارک را به ما خبر دهند. در این نامه روزنه امیدی هست و برای اولین بار این موضوع را اعلام می‌کنم. در این نامه آمده که ادله‌هایی که من عنوان کردم در جلسه حضوری همه آن‌ها قابل طرح است. این خبر خوبی است.

*حسن نیت ما به کنفدراسیون آسیا نشان داده شده. فکر می‌کنم ما، چون حسن نیت خود را به‌ ای اف سی نشان دادیم و آن‌ها هم همین استاندارد‌ها را می‌خواهند. ما با کسی دعوا نداریم. ان‌شاءلله خبر‌های خوبی در پیش باشد. تلاش خودمان را انجام می‌دهیم. این تکالیف از سال ۲۰۱۶ از ما خواسته شده و برای ماه‌های اخیر نیست. برخی نمی‌دانم چرا می‌گفتند در دولت جدید کم کاری شده و اقدامی صورت نگرفته است!

*ای اف سی اجباری برای ما ندارد. آن‌ها می‌گویند هر کسی می‌خواهد حرفه‌ای شود داوطلبانه اعلام کند. حالا که برخی از باشگاه‌های ما داوطلب حرفه‌ای شدن هستند باید استاندارد‌ها را رعایت کنند. به عنوان مثال یک بار در استادیوم آزادی گفته بودند تیر دروازه کجاست؟ بعد گفته بودن تیر دروازه رزرو کجاست؟ ما در استادیوم آزادی تیر دروزه رزرو نداریم! باید این مسائل پیش بینی می‌شد.

*خیلی از اسناد و مستندات مالکیت باید زحمت کشیده می‌شد و تهیه و ارسال می‌شد. همه این اتفاقات را با افتخار می‌گویم. مردم به وزارت خانه، فدراسیون فوتبال و این دو باشگاه اعتماد کنند. همه این اتفاقات در ۵ روز انجام شد. با یک کار شبانه روزی این کار‌ها انجام شد. با صدری و آجورلو صحبت کنید تا ببینید در این ۵ روز چه گذشت تا خیال مردم راحت شد. یکسری در فضای مجازی همیشه زرد صحبت می‌کنند و سعی می‌کنند که امید را در مردم ضعیف کنند. ورزش همیشه انرژی مثبت و شادابی است. ورزش همیشه لذت بردن است و باید حال ما در ورزش خوب شود. چرا با اخبار منفی سعی می‌کنند حال مردم بد شود؟

 

دیدگاه تان را بنویسید