233225

معدن طلای گولجه زنجان در مرحله اکتشاف قرار دارد

دنیای معدن: فرامرزی رئیس امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه پروانه اکتشاف معدن طلای گولجه زنجان اسفند سال گذشته صادر شد، گفت: این معدن هنوز در مرحله اکتشاف قرار دارد و به بهره برداری نرسیده است.

به گزارش دنیای معدن؛ مهدی فرامرزی در گفت وگویی; با اشاره به اینکه منابع طبیعی سال های سال اجازه صدور مجوز معدن طلای گولجه را صادر نمی کرد، اظهار داشت: با پیگیری کارگروه تعاون کشوری و پیگیری های دیگر موافقت اولیه گرفته شد و پروانه اکتشاف نیز به اسم سازمان ایمیدرو توسعه و نوسازی معادن ایران زیر مجموعه وزارت صمت صادر شد.

وی افزود: این معدن در آینده یکی از مهم ترین معادن طلای کشور خواهد بود، در این راستا شرکت ایمیدرو برای استخراج آن وارد عمل شده است.

رئیس امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: با توجه به اینکه طلا در صنایع متفاوت و حساس کاربرد بسیاری داشته و به نوعی می تواند جایگزین ارز خارجی باشد، بنابراین باید بهره برداری از معادن در دستور کار باشد.

وی با اشاره به اینکه در معدن طلای گولجه شرکت ایمیدرو یک سری اقدامات اکتشافی انجام داده است، عنوان کرد: پروانه اکتشاف مرحله دوم، اواخر اسفند سال ۱۴۰۰ صادر شده است اما ایمیدرو پیگیر است تا بقیه اقدامات اکتشاف را تکمیل کند.

فرامرزی با تاکید بر اینکه معدن طلای گولجه بعد از تکمیل مراحل اکتشاف وارد فاز بهره برداری خواهد شد، عنوان کرد: هنوز این معدن به مرحله بهره برداری نرسیده است.

فرامرزی خاطر نشان کرد: استخراج از معادن دارای مشکلاتی همچون عدم ثبات در بهره برداری، کافی نبودن اطلاعات در موقع استخراج، فرسوده بودن ماشین آلات بهره برداری، فروخته شدن مواد معدنی به صورت خام، انحصاری بودن بازار فروش و تامین، نبودن اعطای تسهیلات به معادن را دارد که معدن داران همواره با آن ها مواجه هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید