235080

نبض بازار سیمان منظم می زند

دنیای معدن-علوی گفت: قیمت سیمان تغییر نداشته و مطابق نرخ مصوب در بازار عرضه می شود.

به گزارش دنیای معدن، رئیس اتحادیه مصالح ساختمان خراسان جنوبی گفت: با وجود اینکه زمزمه هایی مبنی بر قطعی برق (کارخانه) شنیده می شد، اما مسئولان شرکت برق و سازمان صمت پیگیری های لازم را در این زمینه انجام دادند و قطعی برق را در این مدت نداشتیم و در تولید سیمان نیز مشکلی به وجود نیامد.

او گفت: قیمت سیمان در بازار هیچگونه تغییری نداشته و ثابت است.

علوی گفت: سیمان تیپ ۲ موجود در بازار پاکتی ۴۳ هزار تومان در حال فروش است بعضا پایین تر این نرخ هم سیمان تیپ ۲ در بازار به فروش می رسد.

بازار ساخت و ساز ها در رکود

رئیس اتحادیه مصالح ساختمان خراسان جنوبی گفت: اکنون بازار ساخت و ساز به دلیل مشکلات طرح تفضیلی و اقدامات شهرداری در این خصوص راکد است و اکثر انبوه سازان چشم به راه اتفاقات مثبت هستند و عده ای نیز سرمایه خودشان را از استان خارج و به سرمایه گذاری در نقاط دیگر پرداخته اند.

او گفت: هر چند طرح اقدام ملی مسکن شروع شده، اما این پروژه ها تاثیری بر بازار سیمان نخواهد داشت، زیرا ساخت و ساز های دیگر دچار رکود شده اند و تا زمانی که افزایش کرایه های حمل و نقل و عرضه سیمان توسط کارخانه ها را نداشته باشیم تغییری هم در قیمت نخواهیم داشت.

علوی گفت: هر چند پارسال قیمت سیمان در استان های دیگر تا پاکتی ۲۰۰ هزار تومان هم رفت، اما با همکاری سازمان صمت تنها استانی بودیم که توانستیم قیمت سیمان را کنترل کنیم؛ اکنون نیز بازار سیمان پایش می شود و هیچگونه نگرانی در تامین سیمان نیست.

 

دیدگاه تان را بنویسید