224742

نادر ی مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در نشست خبری:

پذیره نویسی سهام شرکت تجلی هدف بزرگی دارد

دنیای معدن- صبا نمایشی: نادری، مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در نشست خبری پذیره نویسی سهام شرکت تجلی در فرابورس مطرح کرد: پذیره نویسی سهام تجلی هدف بزرگی دارد، هدف این است نقدینگی جمع و‌ وارد پروژه های بزرگ کشور شود. تجلی کار بزرگی بود که با توجه به «اولین بودن» دشواری های خاص خود را داشت.

به گزارش دنیای معدن، نادری افزود: پذیره‌نویسی سهام شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات نماد «تجلی» از طریق عرضه عمومی سهام از اوایل آذر از طریق سامانه معاملات فرابورس ایران آغاز می‌شود.

 

WhatsApp Image 2021-11-21 at 10.58.46 (1)

 

نادری گفت: رسالت اصلی تجلی هدایت سیل عظیم نقدینگی سرگردان موجود در جامعه به سمت تولید است. این روند علاوه بر حل مسئله تامین مالی پروژه‌ها و توسعه صنعت کشور، موجب مشارکت مستقیم سهامداران در اجرای طرح‌های بزرگ صنعتی شده و سودآوری قابل قبولی را برای سهامداران به همراه خواهد داشت.

  

مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات بیان کرد: مجموعه تجلی دریچه ای به سمت بازاری است که تاکنون نبوده است، الان از بازار سرمایه می توان تامین مالی کرد.

وی خاطر نشان کرد: عرضه تجلی از چند جهت اقدام مثبتی است، با عرضه عمومی سهام «تجلی» هم اجرای پروژه‌های بزرگ معدنی و صنعتی خصوصاً در زنجیره فولاد شدت خواهد گرفت و گام مهمی در راستای توسعه پایدار کشور و ایجاد مشاغل جدید برداشته خواهد شد و هم فضا برای سرمایه‌گذاری مولد سهامداران و مشارکت آن‌ها در خلق ثروت جدید برای آحاد جامعه مهیا خواهد شد.

 

WhatsApp Image 2021-11-21 at 10.58.44

 

وی همچنین اظهار کرد: شکل‌گیری اولین شرکت سهامی عام پروژه در کشور، یعنی شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات از افتخارات هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات است. ایجاد و عرضه سهام این شرکت در بورس، گام مهمی در مسیر توسعه صنعت کشور از طریق جلب مشارکت حداکثری آحاد جامعه، شریک کردن مردم در پروژه‌های پربازده معدنی و هدایت نقدینگی به مسیر تولید است. از تمام کسانی که در این اقدام کمک‌کردند تشکر میکنم که در مجموعه هایی حضور دارند که با معادن و فلزات مشارکت کردند.

عرضه بیش از ۹ میلیارد سهام تجلی در فرابورس

مرتضی علی اکبری، مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در نشست خبری تجلی گفت: عرضه تجلی در فرابورس دارای سه وجه عرضه اولیه، افزایش سرمایه و سلب حق تقدم است.

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات گفت: تجلی اولین شرکت پروژه‌محور بازار سرمایه است، بیش از ۹ میلیارد سهم تجلی (۱۵ درصد از سهام این شرکت) ۲ آذر امسال در فرابورس عرضه می‌شود.

علی اکبری گفت: در نهایت هدف تجلی از این پذیره‌نویسی آن است که مردم را به طور مستقیم در تولید مشارکت دهیم تا بتوانند در طرح‌های مقرون به صرفه با ریسک کم وارد شوند.

وی بیان کرد: این پروژه ها در حدود ۶۲۰۰ میلیارد تومان نقدینگی نیاز داشت که ۱۷ درصد متعلق به چادرملو، ۱۷ درصد متعلق به گل گهر و ۵۱ درصد نیز متعلق به معادن و فلزات است.

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات بیان کرد: تجلی در حال حاضر ۵ پروژه در قالب سه شرکت در دست اجرا دارد که در زنجیره ارزش فولاد از معدن تا محصول نهایی را شامل می شود.

وی در ارتباط با دیگر طرح های تجلی بیان کرد: ۴۸ درصد سهام شرکت فولاد سرمد ابرکوه متعلق به تجلی است. فولاد شرق خراسان نیز با ۲.۵ میلیون تن کنسانتره در حال اجراست که سرمایه آن قابل افزایش تا ۵ میلیون تن است. پروژه فولاد غرب ایرانیان با ظرفیت تولید یک میلیون تن گندله تولید از پروژه های مهمی است که تجلی سهامدار آن است مواد اولیه این شرکت را فولاد صبانور تامین می‌کند.

 

1006252

 

دغدغه آب را رفع می‌کنیم

ناصر تقی زاده، مدیرعامل چادرملو در نشست خبری تجلی بیان کرد: بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان پروژه در چادرملو آغاز شده و مشارکت سیستم های مختلف از جمله تجلی را در آن خواهیم داشت.

وی افزود: کشور با خشکسالی مواجه است و یکی از دغدغه های اصلی مقامات عالی کشور تامین آب است. تونل ها و جاده هایی که کشیده شده امکان انتقال آب به فلات مرکزی را فراهم کرده، همچنین ۱۵ متر مکعب آب از خلیج فارس به فلات مرکزی و خراسان جنوبی به زودی شروع خواهد شد.

نشست خبری فوق در تشریح شرکت تجلی توسعه معادن در آستانه پذیره نویسی با حضور مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره شرکت تجلی و اصحاب رسانه یکشنبه ۳٠ آذر ۱۴٠٠ در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

دیدگاه تان را بنویسید