کدخبر: 222154 ارسال به دیگران پرینت

آندرو فارست، تحت نام «صنایع آینده فورتسکیو» قدم بزرگی خارج از سنگ آهن بر می دارد

دنیای معدن: گروه فلزات Fortescue با ایجاد یک قطب تولیدی در کوئینزلند برای تولید انرژی تجدیدپذیر و هیدروژن سبز، برنامه هایی را برای تنوع بخشیدن بیشتر به دور از سنگ آهن برنامه ریزی کرده است.

به گزارش دنیای معدن، شرکت Fortescue Future Industries که به اختصار به آن FFI می گویند و بازوی کسب و کار انرژی تجدیدپذیر و هیدروژن فورتسکیو است، مرکز تولید انرژی سبز جهانی (GEM) را در Gladstone واقع در 500 کیلومتری شمال Brisbane خواهد ساخت.

آندرو فارست، رئیس و بنیانگذار FFI می گوید که این بخش مهمی از تحولات کسب و کار فورتسکیو است.

فارست گفت: فورتسکیو دوباره پیشرو است و ما بسیار مفتخریم که پیشگام راه اندازی یک مرکز تولید جهانی انرژی سبز در Gladstone هستیم. این ابتکار یک گام مهم در انتقال فورتسکو از یک تولیدکننده و بازیگر اصلی و موفق سنگ آهن به یک منبع نیروگاهی در انرژی های تجدیدپذیر و منابع سبز مهم و موفق است.

این اولین مرحله از شش مرحله ساخت، بزرگترین الکترولایزر جهان با ظرفیت دو گیگاوات برق در سال خواهد بود که آب را به هیدروژن و اکسیژن تجزیه می کند.

ساخت و ساز در فوریه 2022 آغاز می شود و 120 شغل ساختمانی و 53 شغل عملیاتی اولیه ایجاد می کند چراکه کل پروژه GEM در مجموع بیش از 300 شغل ایجاد می کند.

پیش بینی می شود هزینه این پروژه بیش از 650 میلیون دلار (888 میلیون دلار استرالیا) باشد که الکترولایزر 83 میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت.

کامرون دیک خزانه دار و وزیر تجارت و سرمایه گذاری کوئینزلند می گوید که این یک فرصت مهم برای اقتصاد کوئینزلند است. وی معتقد است FFI می توانست این تأسیسات را در هر نقطه در استرالیا بسازد.جعفری طهرانی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید