231762

زغال سنگ اهرم اصلی تولید فولاد کشور

دنیای معدن-دبیر کمیسیون معدن خانه صنعت و معدن گفت: اهرم اصلی تولید فولاد در کشور، زغال سنگ است.

به گزارش دنیای معدن، شهرام شریعتی در گفتگویی افزود: عمده مصرف زغال سنگ در کشور برای صنایع فولاد است و با توجه به اینکه امسال باید ۵۵ تن فولاد در کشور تولید کنیم، نیاز ما به زغال سنگ بیش از پیش ضروری است.

 

وی ادامه داد: کشور ما از جمله کشور‌های تولید کننده زغال سنگ در دنیا است، اما با توجه به جلوگیری از صادرات این محصول و توسعه واردات آن، ایران در حال حذف از فهرست کشور‌های تولیده زغال سنگ در دنیاست.

 

به گفته دبیر کمیسیون معدن خانه صنعت، معدن و تجارت در صورت ادامه واردات زغال سنگ، دیگر صادر کننده آن نخواهیم بود و خودمان را از چرخه تولید زغال سنگ بین کشور‌ها حذف می‌کنیم.

 

شریعتی زغال سنگ را کالایی راهبردی دانست و افزود: هم اکنون ذخیره سنگ آهن ما در حال اتمام است، زیرا تولید جدید نداریم و هرچه بوده از اکتشافات قدیم است ضمن اینکه زغال سنگ نیز در این شرایط قرار دارد.

 

دبیر کمیسیون معدن خانه صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به نیاز فولاد کشور به زغال سنگ، باید با اکتشافات جدید در معادن زغال سنگ و توسعه صادرات، میزان تولید را افزایش دهیم و با و تصمیمات درست برای همه اکتشافات از جمله زغال سنگ از کشور‌های تولید کننده محصولات معدنی، عقب نمانیم.واحدمرکزی خبر

 

دیدگاه تان را بنویسید