233116

طرح رتبه بندی معلمان در حال نهایی شدن است

دنیای معدن- سرپرست آموزش و پرورش لرستان گفت: سیاست کلی دولت، نظام و حاکمیت توجه ویژه به معلمین است و در دولت کار و کرامت طرح رتبه بندی معلمان در حال نهایی شدن است؛ ما باید حامی دولت باشیم تا بتواند رتبه بندی را شایسته فرهنگیان اجرا کند.

به گزارش دنیای معدن و به نقل از فارس، رضا عزتی ظهر امروز در آیین تجلیل از معلمان فداکار، نمونه و برگزیده ضمن تبریک هفته معلم اظهار داشت: استاد مطهری نمونه کامل یک معلم انسان ساز بودند و آنچه در زندگی وی بیش از همه خود نمایی می‌کند این است که تمام سعی خود را برای شناساندن  بهتر خدا، مکتب و دین اسلام برای دیگران  به کار بسته  و به هیچ بیگانه‌ای مجال تجاوز به ارزش‌های دین اسلام را نداده است.

وی افزود: در باب اهمیت مقام معلم همین بس که امام علی(ع) می‌فرماید" کسی که کلمه‌ای به من بیاموزد مرا  عبد و بنده خود قرار داده است"  و  مقام معظم رهبری نیز فرموده است، این که می‌گویند معلمی شغل انبیا است شعار دل خوش‌کننده نیست بلکه واقعیت قرآنی است ، آینده هر کشوری را می‌توان در سیمای کنونی آموزش و پرورش آن کشور ترسیم کرد.

سرپرست آموزش و پرورش لرستان بیان کرد: هیچ افتخاری در کشور رقم نخواهد خورد مگر به دستان توانمند معلم  که شعار نیست بلکه واقعیت است، هیچ شهری توسعه کامل پیدا نخواهد کرد مگر اینکه نیروی انسانی آن شهر توسعه پیدا کند و هیچ شهری به دلیل کارخانه دار بودن توسعه یافته نیست مگر اینکه انسان‌های توسعه یافته داشته باشد و توسعه‌ به دست معلمان ارزشی توانمند،  ایثار گر و پرتلاش  رخ می‌دهد.

وی خاطر نشان‌کرد: اگر می‌خواهیم در هر بُعدی پیشرفت داشته باشیم باید به جایگاه آموزش و پروش خود نگاه کنیم  و ببینیم کجای کار قرار دارد چرا که آموزش و پرورش ستون و خیمه جامعه است و اگر مستحکم  و درست استوار شد همه ابعاد آن جامعه خوب بنا گذاشته می‌شود.

عزتی اضافه کرد: پل ارتباطی بین جامعه پیشرفته و توسعه‌نیافته آموزش و پرورش و معلمان هستند از نظر همه صاحب نظران اگر کشوری بخواهد توسعه یابد و به تعالی برسد آغاز آن در آموزش و پرورش و به دست معلمان است و اگر توجه ویژه به آموزش و پرورش شود آن کشور بیمه شده است و اگر این نگاه ویژه اتفاق بیفتد تحول بنیادی در آموزش و پرورش اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به نگاه ویژه مقام معظم رهبری به آموزش و پرورش و اهمیت آن اظهار داشت:در سند تحول بنیادی از متفکرین و نخبگان خواسته شده طرحی را تدوین کنند چرا که بنیاد این نهاد را برگرفته از مفاهیم و اندیشه‌های غربی می‌داند و از این رو نیاز مبرم می‌داند که فلسفه آموزش و پرورش  اسلامی باید روشن و مشخص شود و در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید زیادی بر جوان‌گرایی و استفاده از جوانان در منصب‌های دولتی دارند.

وی خاطر نشان کرد: امام راحل نیز تاکید داشتند همه  سعادت و شقاوت ها در مدرسه است یعنی اگر به معلم نگاه ویژه شد،  سعادت‌ها می‌آید و اگر نگاه نشد پشت سر آن شقاوت‌ها و بدبختی می‌آید.

سرپرست آموزش و پرورش لرستان بیان کرد: با این اوصاف می‌توان دریافت سیاست کلی دولت، نظام و حاکمیت توجه ویژه به معلمین است و در دولت کار و کرامت طرح رتبه بندی معلمان در حال نهایی شدن است؛ ما باید حامی دولت باشیم تا بتواند رتبه بندی را  شایسته فرهنگیان اجرا کند.

وی با بیان اینکه در رتبه بندی علاوه بر توجه به مادیات  ما می‌خواهیم به شان معلم نیز توجه شود افزود: رویکرد دولت  این است که معلم توجه ویژه شود، کل مراحل رتبه بندی در مدرسه رخ می دهد و مدارک جمع آوری و امتیاز داده می‌شود، رتبه بندی بحثش هنوز تمام نشده  و معلمان هنوز هم می‌توانند راهکارها را ارائه دهند.

گفتنی است در این مراسم از معلمان فداکار، نمونه و برگزیده استان تقدیر به عمل آمد.

 

دیدگاه تان را بنویسید