224306

رویکرد دولت در جلوگیری از پیوند‌زدن برجام با سفره مردم قابل‌تجلیل است

دنیای معدن- دبیر سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: دولت سیزدهم از پیوند زدن پیمان برجام با سفره مردم جلوگیری کرد؛ این رویکرد مثبت و قابل دفاعی است که باید از آن تجلیل شود.

به گزارش دنیای معدن، کاظم انبارلویی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به عملکرد صد روزه دولت سیزدهم گفت: مردم در پی عملکرد صد روزه دولت سیزدهم شاهد تغییرات وسیعی در حکمرانی و خدمت رسانی هستند.

وی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه سیاست خارجی گفت: دولت با نگاه عمیق و دقیق به شرق، در همان ابتدای مسئولیت مدیریت سیاست خارجی موفق شد، عضویت ایران را در پیمان شانگهای تقویت کرده و نگاه عمیق‌تری به روابط راهبردی با روسیه و چین پیدا کند.

دبیر سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: دولت سیزدهم از پیوند زدن پیمان برجام با سفره مردم جلوگیری کرد؛ این رویکرد مثبت و قابل دفاعی است که باید از آن تجلیل شود.

وی تاکید کرد: نکته مثبتی که از همان زمان آغاز به‌کار دولت مشهود بود اینکه در شروع کارشان، تلفات جانی ناشی از کرونا زیاد بود و نگرانی‌هایی وجود داشت و روند واکسیناسیون به کندی پیش می‌رفت اما دولت توانست بر مهار بیماری کرونا غلبه یافته و با سرعت حیرت انگیزی واردات واکسن از خارج و تولید در داخل را انجام داد.

انبارلویی با اشاره به کمتر شدن فاصله دولت و ملت بیان کرد: در دولت گذشته به‌خاطر عملکرد ناموفق دولت در ارائه شعار‌هایی که داده بود، فاصله دولت و ملت عمیق شده بود اما آیت الله رئیسی با انجام سفر‌های استانی و تماس با مردم، تا اندازه‌ای به ترمیم این فاصله‌ها اهتمام کرد.

دبیر سیاسی حزب مؤتلفه سیاسی با بیان اینکه سفر‌های استانی رئیس جمهور با سفر‌ روسای جمهور دولت‌های قبل تفاوت زیادی دارد، عنوان کرد: در این دوره، دیگر از استقبال‌های خیابانی و حرکت‌های نمایشی پرهیز شد و رئیس جمهور مستقیما در تماس با پر مشکل‌ترین اقشار جامعه قرار گرفت و دستورات لازم برای حل مشکلات ارائه کرد.

وی با اشاره به اقدامات اقتصادی دولت نیز بیان کرد: در زمینه اقتصادی دولت موفق شده است، روند افزایش قیمت‌ها و تورم را کند کرده و جلوی آن بگیرد؛ از استقراض از بانک مرکزی بپرهیزد و آسیب‌هایی که بر حسب کارکرد غلط دولت‌های گذشته در ارتباط با بازار بود را مهار کند.

انبارلویی تاکید کرد: هم اکنون شاهد هستیم رئیس جمهور و اعضای تیم دولت، بیشترین دغدغه‌شان رسیدگی به مسائل معیشتی مردم است و در این زمینه کار می‌کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید