249034

فرود طلای جهانی از اوج

دنیای معدن-قیمت طلا امروز، چهارشنبه با تثبیت ارزش دلار پس از کاهش اخیر، به زیر سطح کلیدی ۲۰۰۰ دلار کاهش یافت، اگرچه انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو ایالات متحده به پایان چرخه انقباض خود رسیده است، قیمت‌های شمش را کاهش داد.

به گزارش دنیای معدن، هر اونس طلا تا ساعت  ۹ و ۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۰.۹ درصد کاهش به ۱۹۹۶ دلار و ۸۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۱۹۹۷ دلار و ۸۰ سنت رسید. بهای طلا روز سه‌شنبه به اوج ۳ هفته‌ای ۲۰۰۷ دلار و ۲۹ سنت رسید.

حرکت پایین‌تر دلار آمریکا بیش از حد طولانی به نظر می‌رسد و با توجه به اینکه یک آخر هفته موثر ۴ روزه در ایالات‌متحده در پیش است، طلا در حال حاضر فاقد شرایط لازم برای تعهد کامل به بالای ۲۰۰۰ دلار است.

دلار در برابر رقبای خود پس از کاهش به کمترین میزان بیش از ۲.۵ ماه گذشته در جلسه گذشته ثابت ماند، در حالی که بازدهی اوراق بهادار خزانه داری ۱۰ ساله ایالات‌متحده نزدیک به پایین ترین سطح دو ماهه کاهش یافت. دلار ضعیف‌تر، طلا را برای دیگر دارندگان ارز ارزان‌تر می‌کند.

داده‌های روز سه شنبه نشان داد که فروش خانه‌های موجود در ایالات‌متحده در ماه اکتبر به پایین‌ترین سطح در بیش از ۱۳ سال گذشته رسیده است.

بر اساس گزارش، بازارها در حال حاضر با احتمال تقریباً ۶۰ درصدی برای کاهش حداقل ۲۵ واحدی نرخ تا ماه می قیمت‌گذاری می‌کنند. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلا را کاهش می‌دهد.

داده‌ها نشان داد که صادرات طلای سوئیس در ماه اکتبر به بالاترین سطح خود از ماه می‌رسید زیرا تحویل به هند برای پاسخگویی به تقاضا در فصل جشن این کشور افزایش یافت.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۳.۷۵ دلار رسید، در حالی که پلاتین در ۹۳۳ دلار و ۹۸ سنت ثابت ماند. پالادیوم با ۱.۲ درصد کاهش به ۱۰۶۵ دلار و ۲۴ سنت رسید.

انتهای پیام

 

دیدگاهتان را بنویسید