240175

مدیر آزمایشگاه و کنترل کیفیت گهرزمین :

 اخذ استاندارد محصول کنسانتره و گندله برای اولین بار در کشور

دنیای معدن: امروزه تعهد هر سازمان به استاندارد‌های کیفیت، مهمترین رکن در بقای آن محسوب می‌شود. در این راستا به منظور صادرات و واردات محصولات صنعتی، کشورهای صادرکننده ملزم به رعایت و اجرای قوانین و مقررات کشورهای خریدار بوده که دریافت گواهی محصول، یکی از معروف‌ترین آن‌ها برای رعایت این قوانین می‌باشد. منظور از استاندارد محصول، حفظ یکنواختی محصول فروخته شده یا به عبارت دیگر، ارائه‌ی مشخصات یکسان برای یک کالا است.

به گزارش دنیای معدن به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سنگ آهن گهرزمین، مهدی دیانت پور مدیر آزمایشگاه و کنترل کیفیت با اشاره به اهمیت اخذ چنین استانداردی گفت: محصولاتی که برای آنها استاندارد محصول اخذ می گردد، بدلیل ثبات در مشخصه های کمی و کیفی، مشتریان را جذب می کند. در واقع هنگامی که یک محصول خاص در بازارهای داخلی و خارجی، به شکلی پایدار در دسترس باشد، به یک برند تبدیل شده که موجب اعتماد مصرف‌کننده می شود. این امر، برندسازی محصول را تقویت کرده و در صورت حفظ ثبات کیفیت، محصول به یک برند بین المللی تبدیل می شود.

وی در ادامه افزود: با اخذ استاندارد محصول برای کنسانتره و گندله تولیدی، کلیه مشتریان داخل و خارج کشور از کیفیت محصول اطمینان حاصل می نمایند که این امر برای اولین بار در صنایع معدنی کشور توسط واحد آزمایشگاه و کنترل کیفیت شرکت گهرزمین با همکاری  واحد فروش از مرجع صدور گواهینامه بین المللی Forefront Certification از کشور انگلستان اخذ شده است.

مدیر آزمایشگاه و کنترل کیفیت گهرزمین از دیگر مزایای اخذ گواهی استاندارد محصول به موارد ذیل اشاره نمود:

حضور در بازارهای جهانی، صادرات کالا، افزایش فروش و رضایت هر چه بیشتر مصرف کنندگان؛

ایجاد اطمینان خاطر برای مدیریت شرکت از نظر انطباق کلیه مشخصات کیفی (فیزیکی و شیمیایی) محصول تولیدی در مقایسه با مقررات تعیین شده توسط اتحادیه اروپا و استاندارد مرجع سازمان تجارت جهانی؛

درج آرم و لوگوی انطباق محصول  مراجع صدور گواهی بر روی اسناد محصولات به منظور تضمین کیفیت محصول به همه مشتریان داخل و خارج کشور و بازاریابی و تبلیغات وسیع بین‌المللی؛

 

دیدگاه تان را بنویسید