238801

قول وزیر کار برای حل مشکلات شرکت زغال سنگ کرمان/لزوم اختصاص ردیف برای صندوق بازنشستگی فولاد در بودجه آتی

دنیای معدن-نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: شرکت زغالسنگ کرمان مشکلات حاد فوری دارد که باید تصمیمات سریع اتخاذ شود که دچار آسیب نشود و در این رابطه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قول حمایت داد.

به گزارش دنیای معدن، محمدمهدی زاهدی امروز در گفت وگویی در کرمان با اشاره به نشستی با حضور مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد اظهار کرد: در این جلسه مشکلات و معضلاتی که این صندوق از جهات مختلف با آن مواجه است، به خصوص در مورد شرکت زغالسنگ کرمان که مشکلات حاد فوری دارد که باید تصمیمات سریع اتخاذ شود که دچار آسیب نشود، مطالبی مطرح شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس عنوان کرد: خوشبختانه در آن نشست که وزیر مسائل را شنید و توضیحات مفصلی که بنده دادم و در این خصوص سه نامه هم به وزیر تقدیم کردیم، دستورات اکیدی صادر شد و قرار شد معاونت پارلمانی وزارتخانه نشست هایی به اتفاق مدیرعامل تأمین اجتماعی کشور، مدیرعامل بانک رفاه کارگران و مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد داشته باشند که بتوانند راهکارهایی که در جلسه با وزیر ارائه شد و با موافقت وزیر روبه رو شد را عملیاتی کنند.

وی ابراز امیدواری کرد مشکل زغالسنگ کرمان حل شود و با تصمیماتی که برای سال آینده در لایحه بودجه صورت می گیرد و حمایت هایی که وزیر در دولت از صندوق بازنشستگی فولاد خواهد داشت، ردیفی برای کمک به این صندوق در نظر گرفته شود، ضمن آنکه نمایندگان استان هایی که با این صندوق سروکار دارند، حتما حمایت کنند که این صندوق دچار ورشکستگی و بحران نشود.

زاهدی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم برای بازنشستگان عزیزمان که سال های سال در بدترین شرایط به ویژه کسانی که در معادن و بخش ذوب در دمای بالا کار کردند گامی برداریم که این بازنشستگان احساس امنیت اقتصادی و آرامش روحی داشته باشند.

 

دیدگاه تان را بنویسید