234978

پاکستان واردات زغال سنگ از افغانستان به روپیه را آغاز کرد

دنیای معدن: دولت پاکستان با آغاز روند واردات زغال سنگ از افغانستان به روپیه بجای دلار، روزانه ۳ هزار تن زغال سنگ از این کشور وارد می کند.

به گزارش دنیای معدن، یک مقام پاکستانی اعلام کرد که این کشور واردات زغال سنگ از افغانستان را برای تأمین سوخت نیروگاه های پاکستان را آغاز کرده است.

این مقام که نام او منتشر نشده به «داون نیوز» گفت: واردات زغال سنگ از افغانستان چند روز پیش پس از آن آغاز شد که دولت به ادارات مربوطه، به ویژه راه آهن پاکستان دستور داد تا اقدامات خاصی را برای عملیات حمل و نقل ایمن و سریع زغال سنگ فراهم کنند.

وی افزود که در حال حاضر روزانه حدود 3000 تن زغال سنگ از افغانستان به ایستگاه راه آهن خوشحال کوت انتقال می یابد و انتظار می رود که پس از آغاز عملیات واردات زغال سنگ از کندیان در منطقه میانوالی و سیبی در بلوچستان، حجم واردات زغال سنگ از افغانستان به 20 هزار تن افزایش یابد.

پس از فرمان «شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان برای افزایش واردات صادرات زغال سنگ از افغانستان، حکومت طالبان قیمت هر تن زغال سنگ صادراتی افغانستان را از 90 دلار به 200 دلار افزایش داد. این درحالی است که قیمت جهانی هر تن زغال سنگ 367 دلار است.

این مقام پاکستانی با تأکید بر اینکه پول زغال سنگ وارداتی از افغانستان قرار است به روپیه پرداخت شود، گفت که افزایش قیمت زغال سنگ توسط حکومت طالبان، که همچنان بسیار پایین تر از قیمت جهانی است، ممکن است تأثیر قابل توجهی نداشته باشد.

حکومت طالبان تاکنون درباره اینکه آیا قرار است زغال سنگ به پاکستان به روپیه فروخته شود یا دلار اظهارنظر نکرده است.

افزایش 2 برابری قیمت زغال سنگ صادراتی افغانستاندستور نخست وزیر پاکستان برای واردات زغال سنگ از افغانستانافغانستان|افزایش عواید از بخش معادن؛ تلاش طالبان برای تامین کسری بودجه

 

دیدگاه تان را بنویسید