224211

کنفرانس گلاسکو و دغدغه شرکت‌های استرالیایی

دنیای معدن : در بیست و ششمین کنفرانس تغییرات آب و هوایی و اقلیمی‌ سازمان ملل (کاپ۲۶) در گلاسگو، ۱۹۰کشور و سازمان به توقف تدریجی تولید زغال سنگ و سوخت‌های فسیلی متعهد شدند. این در حالی است که استرالیا به عنوان دومین صادرکننده زغال‌سنگ جهان، در این لیست قرار ندارد.

به گزارش دنیای معدن، برخلاف تعهد اکثر کشور‌ها و سازمان‌ها به توقف تدریجی معدنکاری زغال‌سنگ برای کمک به کاهش تغییرات اقلیمی، اعضای انجمن زغال سنگ استرالیا با این شعار به ادامه روند تولید این سوخت فسیلی اشاره کردند «آخرین تکه زغال‌سنگی که در جهان بسوزد از استرالیا خواهد آمد.» بنابراین اکنون شرکت‌های استرالیایی آینده و فرصت‌های معدنکاری این طلای سیاه را در دست دارد. به گفته دیو لی زل Dave Layzell، نماینده ولز جنوبی نو در پارلمان استرالیا، زغال‌سنگ برای این منطقه بسیار مهم است، چرا که تنها در دره‌هانتر منطقه ولز جنوبی نو، تقریبا ۱۳هزارنفر مشغول به حفاری و معدنکاری زغال‌سنگ هستند.

وی افزود: معتقدیم که هنوز ۳۰ سال دیگر از فعالیت استرالیا برای فروش زغال‌سنگ در سراسر جهان باقی مانده است. این در حالی است که فراخوان توقف تدریجی تولید انرژی از زغال سنگ در کاپ ۲۶ از سوی استرالیا هنوز بی‌جواب مانده است.شرکت‌ها و جامعه معدنی استرالیا توقف معدنکاری زغال‌سنگ را فاجعه بار می‌دانند، چرا که عواقب اجتماعی همچون بیکاری، ورشکستگی کسب‌وکارها و تغییر محل زندگی افراد در نزدیکی معادن را به دنبال خواهد داشت. اگرچه حدود ۵۴درصد از انرژی مورد استفاده در استرالیا از زغال سنگ تامین می‌شود. در این کشور نیز نگرانی‌هایی در خصوص تغییرات اقلیمی ‌و آلودگی دی‌اکسیدکربن وجود دارد، اما جامعه معدنی استرالیا معتقد است راه‌ حل چیزی غیر از توقف تولید زغال‌سنگ است و باید راهکارهای دیگری برای کاهش دی‌اکسیدکربن پیدا کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید