249379

سرمایه گذاری بیش از یک هزار و ۳۰ میلیارد ریالی در معادن آذربایجان‌غربی

دنیای معدن: غربی معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صمت آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه بیش از یک هزار و ۳۰ میلیارد ریال جهت بهره برداری و استخراج انواع مواد معدنی از معادن استان سرمایه گذاری انجام شده است.

به گزارش دنیای معدن، جلال دسترنج در گفت و گو با ایسنا افزود: طی ۸ ماهه نخست سال جاری با صدور ۳۹ فقره پروانه بهره برداری برای معادنی که تازه به مرحله استخراج و بهره برداری رسیده اند، صادر شده است که برای بهره برداری از این معادن بیش از یک هزار میلیارد سرمایه گذاری انجام و برای ۲۷۶ نفر بصورت مستقیم زمینه اشتغال فراهم شده است.

دسترنج اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ۲۰ محدوده اکتشافی با اتمام عملیات اکتشافی خود موفق به اخذ گواهی کشف شده که در حال تکمیل عملیات اکتشافی و تجهیز ماشین آلات مورد نیاز در شرف بهره برداری هستند. 

معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صمت آذربایجان غربی تأکید کرد: برای اتمام مراحل اکتشاف ۲۰ محدوده اکتشافی با ذخیره قطعی ۱۸ میلیون و ۴۱ هزار تن انواع مواد معدنی بیش از ۱۷۶ میلیارد و ۹۶۱ میلیون ریال سرمایه گذاری انجام شده است.

دسترنج خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۵۱ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ذخیره قطعی بیش از یک میلیارد و ۲۱۳ میلیون تن و استخراج سالانه بیش از ۱۹ میلیون تن انواع مواد معدنی با سرمایه گذاری بیش از ۸ هزار ۴۸۳ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۵ هزار و ۴۲۷ نفر در استان وجود دارد.

وی با اشاره به آمار کلی محدوده های معدنی موجود در استان گفت: هم اکنون در استان ۲۴۴ محدوده اکتشافی دارای پروانه معتبر در حال انجام مراحل مختلف عملیات اکتشافی بوده و ۲۲ محدوده نیز با ذخیره قطعی ۱۷ میلیون و ۷۰۴ هزار تن انواع مواد معدنی دارای گواهی کشف هستند که در حال تکمیل عملیات پایانی مرحله اکتشافی و تجهیز معدن برای استخراج و ورود به چرخه تولید هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید