240226

تمام معادن فعال شوند/ ضرورت توجه به صنایع تبدیلی

دنیای معدن- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: معادن مختلفی در استان وجود دارد که کاملاً فعال نیستند و علاوه بر فعالیت معادن باید روی صنایع تبدیلی نیز تمرکز کنیم.

به گزارش دنیای معدن، محمد کرمی صبح یکشنبه در حاشیه بازدید از مرکز جامع مدیریت یکپارچه پاسخگویی و پایش خدمت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، در نشستی با شورای معاونین این سازمان، افزود: باید مردم در کارها و فعالیت ها مشارکت داده شوند چرا که هر زمان کار به مردم سپرده شده شاهد رشد و توسعه منطقه بوده ایم.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان مشکل امنیتی ندارد و از مردم خوبی برخوردار است بنابراین باید کار اقتصادی را با جدیت دنبال کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به راه اندازی پلیس اقتصادی در این استان، تاکید کرد: این خطه پهناور از امنیت خوبی برخوردار است و تمام افراد می توانند با خیال آسوده به فعالیت اقتصادی یا پیمانکاری خود بپردازند.

وی تصریح کرد: باید معادن خود را فعال کنیم و با جذب سرمایه گذار به سمت صنایع تبدیلی چون مس و طلا برویم.

کرمی ادامه داد: در این منطقه ثروت زیادی نهفته اما مردم فقیرند پس باید به سمت ایجاد صنایع تبدیلی برویم.

وی اذعان کرد: معادن و ظرفیت های استان سیستان و بلوچستان ثروتی خدادادی است که باید مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر توسعه تجارت افزود: خوشبختانه این استان از مرزهای آبی و خاکی خوبی برخوردار است که باید از آنها استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: به سیستان و بلوچستان محروم می گویند اما این محرومیت ها به خود ما باز می گردد چرا که نتوانستیم از ظرفیت ها این خطه، به خوبی استفاده کنیم.

کرمی اذعان کرد: کار جهادی یعنی دائم در میدان باشیم و تحرک را در مدیران ایجاد کنیم چرا که اگر دچار روزمرگی شویم شکست می خوریم.

وی تصریح کرد: باید اراده ها را تقویت کنیم، وقتی اراده وجود داشته باشد به سراغ کارهای نشدنی می روید پس باید پروژه ها به افرادی داده شود که کار می کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت جوانان و دانشگاهیان، افزود: فعالیت ها حتماً باید پشتوانه علمی داشته باشند تا به شکست دچار نشوند.

وی ادامه داد: سرمایه گذاران باید از ظرفیت های سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان مطلع باشند.

کرمی با اشاره به اینکه باید در مردم فرهنگ و روحیه کار و سرمایه گذاری ایجاد شود، اظهار داشت: مردم کمک کنند کارها پیش می رود بنابراین باید از ظرفیت این مردم استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه معادن نباید انحصار ایجاد کنیم، اظهار داشت: باید برای شرکت ها و سرمایه گذاران زمان تعیین شود و حتماً این معادن به افرادی سپرده شود که کار می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید