239107

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:

سرمایه‌گذاری نیاز بخش معدن است

دنیای معدن: رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حوزه معدن همواره با بحث‌های اجتماعی مواجه است، گفت: فعالان معدن تلاش‌هایی در این حوزه می‌کنند، ولی حضور ایمیدرو تسهیل‌کننده معضلات موجود در این حوزه است.

به گزارش دنیای معدن، مصطفی طاهری شامگاه دیروز (۲۹ آبان‌ماه) در دیدار با بهره‌برداران معدنی و مدیران واحدهای صنایع معدنی که با حضور معاون وزیر و رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی برگزار شد با بیان اینکه ایمیدرو در دو سرفصل به حوزه معدن استان کمک خواهد کرد، اظهار کرد: حوزه هزینه‌بر اکتشاف و همچنین بعد زیرساختی فعالیت معدن حوزه‌هایی هستند که قرار است ایمیدرو کمک کند چرا که بخش خصوصی توان فعالیت در این دو حوزه را ندارد.

وی با تاکید بر اینکه حوزه معدن همواره با بحث‌های اجتماعی مواجه است، افزود: فعالان معدن تلاش‌هایی در این حوزه می‌کنند، ولی حضور ایمیدرو تسهیل کننده معضلات موجود در این حوزه است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهبود وضعیت زیرساخت‌هایی مانند آب و راه می‌تواند راه‌کار کاهش مشکلات اجتماعی ناشی از فعالیت معادن باشد، افزود: در این مورد توافقاتی با ایمیدرو انجام شده که اگر عملیات شود تسهیل‌گر امور خواهد بود.

طاهری مسئله مهم دیگر حوزه معادن را سرمایه‌گذاری دانست و ادامه داد: طبق قانون ایمیدرو نمی‌تواند سرمایه‌گذاری مستقیم انجام دهد مگر اینکه بخش خصوصی آماده سرمایه‌گذاری در این حوزه وجود نداشته باشد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیشنهادهایی برای سرمایه‌گذاری ایمیدرو در استان زنجان وجود دارد، افزود: این سرمایه‌گذاری نیاز بخش معدن است که بعد از انجام کار مطالعاتی ارائه خواهد شد که اگر بخش خصوصی پیشگام سرمایه‌گذاری نباشد به صورت مشارکتی و یا به تنهایی ایمیدرو فعالیت خواهد کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید