249614

تهدید مجلس توسط حاجی بابایی/ این بودجه از درِ مجلس بیرون نمی رود

دنیای معدن: رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ گفت: مجلس شورای اسلامی بر همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تاکید دارد و قطعا بودجه‌ای که در آن منابع همسان‌سازی دیده نشده باشد از در این مجلس بیرون نخواهد رفت.

به گزارش دنیای معدن؛ حمیدرضا حاجی‌بابایی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در دفاع از کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ بیان کرد: ما هم در گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و هم در گزارش کمیسیون تلفیق ایرادات مربوط به بودجه را احصاء کردیم. این اشکالات وجود دارد و اکنون نیز ارائه شده است همانطوری که رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید داشتند مجلس به بحث متناسب‌سازی و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با تمام قوا تاکید داشته و قول شرف گرفته است. اکنون نیز اعلام می‌کنم بودجه‌ای که همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در آن دیده نشده باشد از در این مجلس بیرون نمی‌رود.

وی ادامه داد: ما باید بودجه را مطابق با برنامه بنویسیم. اکنون بودجه‌ای که به مجلس شورای اسلامی آمده است دو مرحله دارد و ما باید اکنون مرحله اول را بررسی کنیم که مربوط به منابع می‌باشد. پس از تصویب منابع دولت مصارف را به مجلس می‌آورد.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ در ادامه تصریح کرد: یکی از منابع بودجه بحث نفت می‌باشد. در بودجه سال ۱۴۰۲ ما تاکنون در هشت ماه اول ۲۰۰ همت عدم تحقق از محل درآمدهای نفتی داشته‌ایم و لذا پیش‌بینی کاهش درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده یعنی واقع‌نگری. ما باید انتشار اوراق را در بودجه سال ۱۴۰۳ واقعی ببینیم. از سال ۱۳۹۲ تا امروز ۱۰۶۳ همت اوراق به فروش رفته و براساس بودجه سال ۱۴۰۳ دولت مکلف است ۲۲۵ همت برای اوراقی که قبلا فروخته شده بپردازد.

وی در ادامه تاکید کرد: اگر اکنون کلیات لایحه بودجه رد شود ۱۰ روز دولت فرصت دارد آن را اصلاح کند اما واقعیت این است که مشکلاتی در این لایحه وجود دارد که امکان اصلاح آن وجود ندارد و دوباره ۱۰ روز دیگر بودجه به مجلس شورای اسلامی می‌آید و ما باید آن را بررسی کنیم.

حاجی بابایی اضافه کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه اکنون قول دادند که برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به صورت کتبی نامه داده و منابع آن را بپذیرند. اکنون نیز در سال انتخابات هستیم و بودجه سه دوازدهم کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. انتظار می‌رود مجلس شورای اسلامی به کلیات لایحه بودجه رای دهد تا فضای عمومی جامعه مثبت شود و مردم، مجلس و دولت را همراه با یکدیگر برای حل مشکلات ببینند.

 

دیدگاهتان را بنویسید