248718

ظرفیت تولید ایرالکو بیش از استاندارد است

دنیای معدن- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی می گوید : ظرفیت ۷۰ هزار تن از تولید آلومینیوم‌سازی اراک با دیگ‌های قدیمی برچیده شده ، باید به شهرک صنعتی خیرآباد اراک منتقل شود.

 به گزارش دنیای معدن؛ اسدی در کارگروه کاهش آلودگی هوای استان گفت : ظرفیتی که در آلومینیوم‌سازی وجود دارد بیش از استاندارد است، بنابراین این آمادگی وجود دارد تا توسعه این شرکت در شهرک صنعتی خیرآباد ادامه یابد و برای این منظور، ۱۵۰ هکتار زمین در نظر گرفته شده است.

او ادامه داد : با توجه به اینکه محدودیت قانونی برای توسعه صنعتی در شعاع ۳۰ کیلومتری شهرها وجود دارد، این واحد باید به شهرک صنعتی خیرآباد منتقل شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت : تمرکز برای کاهش آلودگی هوا نباید منحصر به واحدهای صنعتی ثابت باشد، بلکه باید برای خودروها نیز تصمیم‌گیری شود و با اعلام محدودیت ترافیکی، برای خودروها مانند زوج و فرد پلاک، در این بخش مدیریت اعمال شود.

اسدی درباره مصرف مازوت در نیروگاه شازند، افزود: یک واحد این نیروگاه ۱۱۰ روز از دسترس برای تعمیرات خارج می‌شود که برای کاهش آلودگی هوا، ظرفیت خوبی است.

او به مدیریت مصرف گاز در استان مرکزی با همراهی مردم اشاره کرد و گفت: با مشارکت مردم می‌توان به مرحله ناترازی و مازوت سوزی نرسید .

 

دیدگاهتان را بنویسید