کدخبر: 222218 ارسال به دیگران پرینت

قیمت آلومینیوم به بالاترین سطح خود در 13 سال گذشته رسید چراکه بحران انرژی به عرضه فشار آورد

دنیای معدن- بلومبرگ: آلومینیوم به بالاترین حد خود از سال 2008 رسید زیرا بحران عمیق برق به عرضه فلزات انرژی بر که در همه چیز از قوطی های نوشیدنی گرفته تا گوشی های آیفون استفاده می شود، فشار آورده است.

به گزارش دنیای معدن، فعالین این صنعت دوست دارند شوخی کنند که آلومینیوم در اصل "برق جامد" است. تولید هر تن از این فلز حدود 14 مگاوات ساعت برق نیاز دارد که برای اداره   خانه های بریتانیایی به طور متوسط برای بیش از سه سال کافی است.

اگر تولید صنعت آلومینیوم کشوری 65 میلیون تن در سال باشد آن کشور به عنوان پنجمین مصرف کننده بزرگ برق در جهان رتبه بندی می شود. این بدان معناست که آلومینیوم یکی از اولین اهداف در تلاش های چین برای محدود کردن مصرف انرژی صنعتی است.

حتی فراتر از بحران فعلی برق، پکن محدودیت سختی را بر روی ظرفیت آتی قرار داده است که در نتیجه آن چشم انداز کسری عمیق جهانی افزایش می یابد.

افزایش هزینه های انرژی در سراسر آسیا و اروپا به این معنی است که خطر کاهش بیشتر عرضه وجود دارد و برخی از سرمایه گذاران شرط می بندند که قیمت ها هنوز جای حرکت دارد.

آلومینیوم روز دوشنبه در بورس فلزات لندن تا 2.8 درصد افزایش یافت و به 3049 دلار در تن رسید که بالاترین میزان از جولای 2008 بود و باعث منفعت گسترده ای در بین فلزات اساسی شد.

برای سرمایه گذارانی که به دنبال افزایش قیمت در آینده هستند بورس فلزات لندن قراردادهای آپشن که روشی محبوب و کم خطر است را پیشنهاد می دهد.جعفری طهرانی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید