251499

استقلال و پرسپولیس این تاریخ فرصت دارند از آسیا حذف نشوند

دنیای معدن: استقلال همچنان برای دریافت مجوز حرفه‌ای مشکل دارد و البته پرسپولیس هم با شرایط مشابهی دست و پنجه نرم می‌کند.

به گزارش دنیای معدن، قضیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا طی چند سال اخیر برای استقلال به یک معضل بزرگ تبدیل شده و آبی‌پوشان ۲ فصل قبلی این مسابقات را به خاطر عدم احراز شرایط مد نظر کنفدراسیون از کف دادند. غیبت استقلال در رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان بسیار گران تمام شد چون پرسپولیس توانست به آسیا برود و هنوز هم تعداد زیادی از پیشکسوتان و هواداران استقلال تاکید دارند جدا از قضیه استراماچونی، بحث مالکیت مشترک نیز در حذف شدن استقلال و آسیایی شدن پرسپولیس نقش داشته است.

در این میان اگرچه کیومرث هاشمی به عنوان مرد اول ورزش ایران چند روز قبل اعلام کرد مشکل مالکیتی استقلال و پرسپولیس را حل خواهد کرد ولی نکته اینجاست که کنفدراسیون در این رابطه هیچ ارفاقی قائل نشده و تاکید دارد که تمام کارها باید در جدول زمانبندی اعلام شده صورت بگیرد و فایل‌های مورد نظر دقیقاً در همان روزها آپلود شوند در غیر این صورت باز هم مجوز حرفه‌ای صادر نمی‌کند. خبرهای رسیده از داخل فدراسیون حکایت از آن دارد که استقلال و پرسپولیس حداکثر تا یازدهم فروردین سال ۱۴۰۳ یعنی یک ماه دیگر باید داستان بدهی‌های بین المللی خودشان که علیه آنها حکم گرفته شده را مشخص کنند (البته ریکاردو ساپینتو و عزیزبک آمانوف چون هنوز حکم قطعی از دادگاه تجدید نظر یا دادگاه عالی ورزش ندارند پیرامون این مسئله در فصل آینده نمی‌توانند دردسری برای استقلال درست کنند) و علاوه بر آن سیگنال های رسیده ار مالزی حاکیست که قضیه مالکیت مشترک استقلال و پرسپولیس نیز باید قطعاً تا یازدهم فروردین مشخص شود در غیر این صورت متاسفانه احتمال اینکه این دو تیم استقلال و پرسپولیس یا یکی از آنها دوباره از آسیا محروم شود اصلاً کم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید