236219

دستمزد نجومی بمب جدید پرسپولیس

دنیای معدن: او به خاورمیانه رفته تا پول بیشتری در بیاورد؛ این عادی است اما لوکادیا شش ماه پیش می‌گفت قصد بازگشت به هلند ندارد و می‌خواهد به لیگ بزرگتری برود!

به گزارش دنیای معدن، یورگن لوکادیو در سال ۲۰۱۱ در سن ۱۷ سالگی با پیراهن پی اس وی آیندهوون درخشید. این درخشش فقط محدود به دوشنبه شب‌ها نبود که همیشه در تیم دوم گلزنی می‌کرد. او بعدتر این روند را در تیم اول هم حفظ کرد، تیمی که سه قهرمانی در لیگ داخلی کسب کرد و در یک قدمی صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان بود.

لوکادیا در دیدار برابر اتلتیکو مادرید این فرصت را داشت که شرایط را برای پی اس وی تغییر دهد اما در نهایت نقش روب رنسنبرینک را در فینال جام جهانی ۱۹۷۸ ایفا کرد. شوتی که به تیرک دروازه خورد می‌توانست زندگی حرفه‌ای او را به شکل قابل توجهی تغییر دهد.

لوکادیا که زمانی لقب «مسی دوشنبه شب‌ها» را به خودش اختصاص داده بود، روز گذشته به باشگاه پرسپولیس ایران پیوست، باشگاهی که قرار است دستمزدی قابل توجه در آن دریافت کند.

گفته می‌شود دستمزد او در این باشگاه سالانه دو میلیون یورو است (بر اساس ارزشگذاری ترانسفر مارکت) و این یکی از دلایل عدم بازگشت او به لیگ هلند است. نایمخن نیز علاقه بسیاری به جذب او داشت اما در نهایت موفق به عملی کردن این انتقال نشد. پی اس وی دیگر جز مشتریان این بازیکن نبود اما زندگی حرفه‌ای او همچنان در این باشگاه دنبال می‌شود.

آیندهوون در بهترین زمان ممکن این بازیکن را فروخت. برایتون در ابتدای سال ۲۰۱۸ پیشنهادی ۱۷ میلیون یورویی برای جذب این بازیکن ارائه کرد و مارک برندس، مدیر فنی وقت پی اس وی، با این پیشنهاد موافقت کرد. هرچند بخشی از این مبلغ مربوط به بندهای پاداش بود و برایتون در نهایت تنها شش میلیون یورو پرداخت کرد چون لوکادیو در فصل بعدی تنها سه گل در لیگ برتر به ثمر رساند.

او پس از آن به صورت قرضی در ترکیب هوفنهایم، سینسیناتی و بوخوم بازی کرد و گل‌هایی را نیز برای این تیم‌ها به ثمر رساند اما هرگز نتوانست بار دیگر به دوران اوجش برگردد.

بدشانسی نقش مهمی را در زندگی حرفه‌ای لوکادیا پس از درخشش در پی اس وی و به ثمر رساندن ۴۵ گل برای این تیم ایفا کرد. این مهاجم قرار بود اولین بازی ملی‌اش را در جریان بازی هلند برابر آلمان در نوامبر ۲۰۱۵ برگزار کند که این دیدار به دلیل تهدید به بمب‌گذاری لغو شد.

پس از مصدومیتی که گریبانگیر این بازیکن شد، او دیگر نتوانست فرصت بازی برای تیم ملی را پیدا کند و به این ترتیب شانس به تن کردن پیراهن تیم ملی و اضافه کردن این افتخار به کارنامه‌اش را از دست داد.

هواداران آیندهوون پس از حذف پی اس وی از لیگ اروپا در مرحله انتخابی برابر باشگاه اوسیک کرواسی در اواسط سال ۲۰۱۷ به شدت این بازیکن را مورد انتقاد قرار دادند. اظهارات او مبنی بر این که آماده شدن برای این بازی برای بازیکنان دشوار بوده است باعث ناراحتی آنها شده بود.

این اظهارات تبعات زیادی برای او داشت و هواداران را مقابل لوکادیا قرار داد. با این حال او توانایی‌هایش را در زمین بازی نشان داد و گل‌های زیبایی را برابر ویتسه به ثمر رساند تا پی اس وی عنوان قهرمانی لیگ را در سال ۲۰۱۸ به دست آورد، هرچند او فرصتی برای حضور در جشن قهرمانی پیدا نکرد چون در پنجره نقل و انتقالات زمستانی از این باشگاه جدا شد.

ماجراجویی او حالا به پرسپولیس، یکی از موفق‌ترین باشگاه‌های آسیایی و باشگاه برتر ایران، رسیده است. شاید این چالش ورزشی خوبی برای او در تهران باشد. لوکادیا شش ماه پیش در طول دوران حضورش در بوخوم گفته بود که ترجیح می‌دهد به جای بازگشت به هلند به لیگی بزرگ‌تر برود.

اما شرایط به شکل دیگری برای او پیش رفت. او در ماه نوامبر ۲۹ ساله خواهد شد و حالا یک سال از فوتبالش را به خاطر دریافت دستمزد بالا در خاورمیانه سپری خواهد کرد، کاری که بیشتر بازیکنان آن را انجام می‌دهند و موضوعی عادی در بین بازیکنان اروپایی به نظر می‌رسد.

 

دیدگاه تان را بنویسید