231782

شیث رضایی دست بردار استقلالی ها نیست

دنیای معدن- شیث رضایی پیشکسوت پرسپولیس گفت: در جایگاهی نیستم که رفتار گل محمدی را نقد کنم، چون در آن لحظه به جای یحیی نبودم. شخصیت یحیی را همه می‌شناسند و می‌دانند که چقدر آرام و خونسرد است.

به گزارش دنیای معدن، با شیث رضایی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص شرایط این روزهای این تیم، شانس قهرمانی پرسپولیس و البته قرعه کشی جام جهانی گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:

با توجه به اینکه پرسپولیس موفق نشد دربی را ببرد، به نظرت همچنان این تیم مدعی قهرمانی به حساب می‌آید؟

ببینید فوتبال چون غیرقابل پیش بینی است، برای مردم جذابیت دارد. در فوتبال معجزه‌های زیادی اتفاق افتاده است. مثلا قهرمانی ما در لیگ هفتم که در دقیقه ۹۶ بدست آمد. با این حال به نظرم کار برای قهرمانی سخت است. اگر بخواهم واضح و راحت بگویم، کار را برایی قهرمانی پرسپولیس سخت کردند.

چطور؟

وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال دوست ندارد پرسپولیس ششمین قهرمانی متوالی را کسب کند. آن‌ها دلشان می‌خواهد استقلال قهرمان شوند. شاید باورتان نشود ولی من می‌دانستم نمی‌گذارند پرسپولیس دربی را ببرد. از آن انتخاب داور گرفته تا مسائل دیگر که خیلی واضح بود نمی‌خواهند پرسپولیس بازی را ببرد. من این موضوع را به دوستانم هم گفته بودم. اصلا اینکه داور نگذاشت ما تعویض کنیم و ۱۰ نفره گل خوردیم را کنار بگذارید. شما شک نکنید اگر آن گل هم به ثمر نرسید، داور برایشان پنالتی می‌گرفت... هرکاری می‌کردند تا پرسپولیس دربی را نبرد. دلیلش این است که از سایه پرسپولیس هم می‌ترسند. آن‌ها نمی‌توانند در زمین رقابت کنند و این موضوع را از ابتدای فصل به وضوح دیدیم. آنها از اینکه اختلاف امتیاز پرسپولیس با استقلال در دربی کم می‌شد، هراس داشتند و با تمام بند بند استخوانشان از پرسپولیس می‌ترسیدند.

یعنی از قهرمانی پرسپولیس قطع امید کردید؟

ناامیدی در قاموس پرسپولیس جایی ندارد. شک نکنید تا هفته آخر بچه‌ها برای قهرمانی و خوشحالی هواداران می‌جنگند چون پیراهن بزرگترین باشگاه ایران را بر تن دارند. حرف‌های من کلی بود و چیزهایی که در این فصل دیدیم را بیان کردم. تقریبا همه این مسائل را می‌دانند و صدای خیلی از تیم‌ها هم از این بی عدالتی‌ها در آمده است.

ولی مثلا رفتار یحیی گل محمدی در برخورد با داور درست نبود. این موضوع را قبول داری؟

شما اگر جای یحیی بودید شاید واکنش بدتری نشان می‌دادید. من در جایگاهی نیستم که رفتار گل محمدی را نقد کنم، چون در آن لحظه به جای یحیی نبودم. شخصیت یحیی را همه می‌شناسند و می‌دانند که چقدر آرام و خونسرد است. ببینید چقدر به او فشار آوردند و او را عصبی کردند که آن واکنش را نشان داد.

حامد لک هم فعلا کنار گذاشته شد در این خصوص چه صحبتی داری؟

من نمی‌دانم موضوع چیست و فقط در رسانه‌ها این خبر را خواندم. به همین دلیل نمی‌توانم نظر بدهم. به هرحال تصمیمی‌است که سرمربی تیم گرفته و باید به آن احترام گذاشت.

در مورد قرعه ایران در جام جهانی چه نظری داری؟

به نظرم گروه خوبی است و ما شانس صعود داریم.من فکر می‌کنم شانس آوردیم به اسپانیا و آلمان نخوردیم چون خیلی کارمان سخت می‌شد. البته همه تیم‌ها در جام جهانی با تمام قوا می‌آیند و اگر ما نتیجه می‌خواهیم، باید تدارک خوبی ببینیم. فدراسیون باید همه امکانات را فراهم کند و بعد از تیم ملی انتظار صعود داشته باشیم. من فکر می‌کنم صعود از این گروه شدنی است و تیم ما پتانسیل خوبی دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید