227832

چرا پرسپولیس شبیه استقلال نیست ؟ اتفاق عجیبی که گل محمدی رقم زد

دنیای معدن- خریدهای استقلال در این فصل عملکرد به مراتب بهتری نسبت به بازیکنان جدید پرسپولیس داشتند.

به گزارش دنیای معدن، پرسپولیس در هفته چهاردهم لیگ برتر نتوانست قعرنشین لیگ را شکست دهد و نمایش نسبتا پرانتقادی در مشهد داشت. از آنطرف استقلال از سد یکی از تاکتیکی‌ترین تیمهای لیگ عبور کرد تا قهرمانی‌اش در نیم فصل تقریبا مسجل شده باشد.

یکی از دلایل تفاوت عملکرد استقلال و پرسپولیس در این فصل را می‌توان به خریدهای تابستانی دو تیم مرتبط دانست. در تابستان هم پرسپولیس و هم استقلال چند مهره کلیدی خود را از دست دادند ولی بازیکنان جدید استقلال تا اینجا عملکرد به مراتب بهتری نسبت به خریدهای جدید پرسپولیس داشتند.

کوین یامگا بهترین گلزن آبی‌ها در ۱۴ هفته گذشته بوده و هم به عنوان بازیکن هجومی هم به عنوان وینگ بک نمایش خوبی از این بازیکن دیدیم. رودی ژستد هم که نوع بازی‌اش منتقدانی دارد با حمایت‌های مجیدی در طول چند هفته گذشته، تبدیل به یک بازیکن مهم شده است.

آمار گلزنی او، قابل دفاع نیست ولی مجیدی اعتقاد دارد که این مهاجم خواسته‌های او در زمین را به بهترین شکل ممکن پیاده می‌کند. جعفر سلمانی و امیرحسین حسین‌زاده هم خیلی زود به ترکیب اصلی استقلال رسیدند. هرچند در استقلال هم چند بازیکن جدید این تیم مثل محمدرضا آزادی، امیرعلی صادقی و امین قاسمی اصلا موفق نبودند، ولی سایر نفرات نمایش‌های بسیار خوبی داشتند و به استقلال کمک کردند تا صدرنشین لیگ باشد.

همه این‌ موارد حاکی از این است که مجیدی ضعف‌های تیمش را به خوبی شناخته و توانسته آنها را تا حد زیادی برطرف کند. البته که سرمربی استقلال در نقل و انتقالات زمستانی هم به دنبال تقویت تیمش است.در مقابل، پرسپولیس اصلا در خریدهای این فصل موفق عمل نکرد و یحیی گل‌محمدی که به دلیل بدهی‌های باشگاهش امکان خرید بازیکن خارجی با کیفیت را نداشت مجبور شد فقط از بازیکنان داخلی استفاده کند.

رضا اسدی که با سروصدای زیادی راهی پرسپولیس شد و از او به عنوان جانشین احمد نوراللهی یاد می‌شد، به جز چند بازی نخست در بقیه بازی‌ها نیمکت نشین بوده و فقط در دقایق پایانی به میدان می‌رود. حامد پاکدل هم که فصل گذشته گل‌های حساسی برای آلومینیوم زده بود، نمایش دلچسبی در هفته‌های قبل نداشت، هرچند در حال حاضر مصدوم است و نمی‌تواند برای تیمش به میدان برود. علیرضا ابراهیمی هم که قرار بود جانشین محمدحسین کنعانی‌زادگان شود، بیشتر بازی‌های تیمش را از روی نیمکت تماشا کرده است.

به این خریدها می‌توان رضا دهقانی جوان را هم اضافه کرد که قرار بود به یکی از ستاره‌های این تیم تبدیل شود اما پیش از بسته شدن پنجره تابستانی با رضایت کادرفنی قرمزها راهی تراکتور شد تا این ذهنیت به وجود بیاید که این خریدها بر اساس نیاز تیم انجام نشده است.

تنها خرید پرسپولیس که نسبتا موفق بوده و عملکرد قابل قبولی از خودش به نمایش گذاشته، علی نعمتی است ولی این بازیکن هم با تبدیل شدن به یک مدافع ششدانگ فاصله دارد. در مورد بازیکنان تاجیکستانی پرسپولیس هم نمی‌شود قضاوتی انجام داد، چراکه هنانوف و صفروف هنوز فرصت بازی برای سرخ پوشان را بدست نیاوردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید