227392

نکونام: در تیم من همیشه بهترین‌ها بازی می‌کنند/ پیش‌بینی این روزها را می‌کردم

دنیای معدن- سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر قرار است فولاد با تیم‌های بالای جدول که دوجین بازیکنان داخل زمین و روی نیمکت دارند، مبارزه کند، به کار و تلاش بیشتر نیاز داریم.

به گزارش دنیای معدن- جواد نکونام، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در نشست خبری پیش از دیدار مقابل پیکان تهران اظهاراتی داشت که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*می‌دانیم با حریفی بازی داریم که تیم سخت‌کوشی است و تا به اینجای فصل نتایج خوبی گرفته‌اند. مانند همه بازی ها، این دیدار نیز برای ما سخت و سنگینی است. باید با تمرکز بالا در کار‌های گروهی وارد زمین شویم. متأسفانه فردا چند نفر از بازیکنان را در اختیار نداریم، اما سایر بازیکنان آماده‌اند تا بتوانیم به شرایط ایده‌آل برسیم.

*متأسفانه مهران درخشان‌مهر باید یک عمل جراحی را انجام دهد. وحید حیدریه به تازگی از بند مصدومیت راهی پیدا کرده و در بازی‌های قبل نتوانستیم از او استفاده کنیم. در هفته‌های گذشته مقداری در سمت چپ زمین مشکل داشتیم. فردا بچه‌هایی که بازی می‌کنند، حتما با حداکثر توان و نهایت تمرکز بازی خواهند کرد. امیدواریم که بتوانیم یک بازی قابل قبول را انجام دهیم تا ان شالله موفق شویم.

*به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی، تیم از سال گذشته تاکنون تقویت نشده است. زمانی که شما بازیکنی داشته باشید که حتی بتواند دقایق کمی بازی کند، می‌توانید روی او حساب کنید. اصلا کاری ندارم چه کسی فیکس بازی کرده و چه کسی ذخیره، اما با این وجود ۶ نفر از بازیکنان ما از جمله ۴ بازیکن اصلی جدا شده‌اند. همه تیم‌های لیگ بازیکن جدید جذب کرده‌اند. هر تیمی که نتوانسته است خودش را تقویت کند، مشکلات عدیده‌ای داشته است.

*به نظر من به هواداران و کسانی که فولاد را دوست دارند، بابت بسته شدن پنجره به آن‌ها ظلم شد. چون این بسته شدن پنجره بی جهت بود، پنجره ما دیر باز شد و نتوانستیم اول فصل یارگیری خوبی داشته باشیم و بتوانیم با تمام قوا در بازی‌ها حضور پیدا کنیم. اما به هر حال اتفاقی است که رخ داده و من با علم به این موضوع به فولاد آمدم. تیم من، تیم قابل احترامی است و این را نیز نشان دادیم. در هیچ کدام از بازی ها، چه دیدار‌هایی که بردیم و چه تنها باختی که داشتیم، چهره یک تیم بازنده و سرخورده را نداشتیم. ما زحمت کشیدیم و تلاش کردیم و توانستیم شرایط خوبی را در تیم حاکم کنیم و در این کار، به حمایت و تقویت تیم نیاز داریم.

*در جا‌هایی که مسابقات هر ۴ یا ۵ روز یکبار برگزار می‌شود و جام حذفی و در انتهای فصل نیز لیگ قهرمانان آسیا را در پیش داریم، باید تیم تقویت شود. ما به نیرویی نیاز داریم که بتواند بعضی جا‌ها به ما کمک کند و بتوانیم از برخی بازیکنان کمتر استفاده کنیم تا آن‌ها استراحت کنند و در مسابقات بعدی سرحال‌تر حاضر شوند. به هر حال اتفاقاتی است که افتاده و به اندازه کافی در مورد آن صحبت شده است. هواداران بدانند شرایط تیم چگونه است و تنها صحبت من با هواداران است، چون واقعا به تیم فولاد خوزستان ظلم شد و نمی‌دانم بعد‌ها دوستان چگونه می‌خواهند درباره بسته شدن پنجره تیم به مدت ۲ سال جوابگو باشند.

*در ۲ فصل قبل که من در خدمت باشگاه فولاد بودم، مربی بدنساز اسپانیایی کنارمان بود. با توجه به شکل کاری که خودم دارم و بدنسازی که انجام می‌دهم، که البته کار خاصی نیست و یک کار ساده و روتینی است که با تمرینات پرفشار و شدت بالا انجام می‌شود. زمانی که من به تیم اضافه شدم، قطعا می‌بایست این شدت تمرینات را بالا می‌بردیم. من پیش از این نیز گفته بودم که در ادامه راه به دلیل همین شدت تمرینات، مشکلات بیشتری خواهیم داشت چرا که باید به مرز آمادگی موردنظرمان برسیم.

*اینکه ما بخواهیم در جدول دهم شویم، مشکلی نداریم و اکنون نیز تیم خوبی داریم. ولی اگر قرار است فولاد با تیم‌های بالای جدول که دوجین بازیکنان داخل زمین و روی نیمکت دارند، مبارزه کند، به کار و تلاش بیشتر نیاز داریم تا نقاط ضعفمان را جبران کنیم. به دلیل پنجره بسته‌ای که بوده، به کار بهتری نیاز داریم. به همین دلیل روز اول نیز من پیش‌بینی کردم که این اتفاق رخ دهد و خودتان نیز می‌بینید که این اتفاقات کم کم سرباز می‌کند.

*بعضی جا‌ها این مسائل را نیازی نیست مطرح کنم و برخی جا‌ها نیز باید این صحبت‌ها را مطرح کنم، چون من امانت دار مردم و باشگاه فولاد هستم و وظیفه من است که روی سخن من با آن‌ها باشد تا برخی مسائل را بدانند. وقتی بازیکنی بازی نمی‌کند و برای همه باعث تعجب می‌شود، قطعاً شرایط خاص و ویژه‌ای دارد که صلاح نیست به اصحاب رسانه گفته شود وگرنه قطعاً در تیم من همیشه بهترین‌ها بازی می‌کنند و باید شرایط خوبی را برای تیم و خودشان فراهم کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید