227140

سقوط ملی‌پوش فوتبال ایران از پرتگاه پول و شهرت؛ وقتی پیراهن تیم ملی ارزان می‌شود!

دنیای معدن- یکی از ملی‌پوشان فوتبال ایران اقدامی انجام داده که غیراخلاقی بوده است.

به گزارش دنیای معدن و به نقل از میزان- انتشار مکالمه صوتی محمدحسین کنعانی‌زادگان در فضای مجازی، موجی از بهت و البته تاسف را برای جامعه ورزش کشور به وجود آورده است؛ مکالمه‌ای که حتی نمی‌توان صحبت‌های ردوبدل شده در آن را بازگو کرد؛ اما نکته تاسف‌آورتر این است که در این مکالمه از اتوبوس تیم ملی که منقش به ۳ رنگ پرچم کشورمان است هم یاد می‌شود.

 

قطعا مقصران اصلی این موضوع کسانی هستند که معیار دعوت به تیم ملی را تنها مسائل فنی می‌دانند و از مسائل مهم دیگر که شاید حتی اهمیت آن از بُعد فنی ماجرا نیز بیشتر است، غافل هستند.  در ورزش کشورمان قهرمانان بسیاری بودند که توانستند به عنوان الگوی اخلاقی شناخته شوند و غلامرضا تختی پرچمدار این ورزشکاران بود؛ اما در حال حاضر ورزش کشور به دلایل مختلف از مسیر اخلاق مداری خارج شده و همه چیز در کسب مدال و سکو خلاصه شده است.

یکی از مهمترین دلایلی که باعث این اتفاق شده رسیدن به شهرت و پولی است که یک شبه به دست آمده است. ورزشکاری که صرفا به دلیل استعداد فنی به یکباره و پس از پوشیدن پیراهن دو تیم پرطرفدار فوتبال ایران و البته رسیدن به تیم ملی، خیلی از مسائل را فراموش می‌کند و به خود حق می‌دهد که هر کار ناشایستی را انجام دهد. ضمن اینکه چرخه معیوب ورزش باعث شده ورزشکاران در مسیر رشد فنی خود اخلاق حرفه‌ای را فرا نگیرند و تنها در بُعد فنی پیشرفت کنند. متولیان ورزش کشور بدون توجه به پرورش روحی ورزشکاران، تنها به مسائل فنی پرداخته‌اند که نتیجه این سیاست اشتباه را می‌توان در رشته‌های مختلف ورزشی مشاهده کرد.

حالا که کار به اینجا رسیده باید فدراسیون فوتبال را مورد مواخذه قرار داد؛ چرا که این اتفاق در اردوی تیم ملی فوتبال رخ داده است. این فدراسیون از زمان ریاست شهاب‌الدین عزیزی خادم با مشکلات و حواشی زیادی روبرو است؛ اما او سعی کرده این مشکلات را پشت نتایج تیم ملی فوتبال پنهان کند و هر بار در مواجهه با انتقادات، سیاست فرار رو به جلو را اتخاذ کند. این بار باید دید فدراسیون فوتبال چه واکنشی به موضوع کنعانی‌زادگان خواهد داشت.

در این خصوص باید این سوال را از سرپرست تیم ملی فوتبال پرسید که بر چه اساسی کنعانی‌زادگان از در اختیار داشتن اتوبوس تیم ملی اطمینان داشته است؟ اینکه خورشیدی در جریان برنامه‌های کنعانی‌زادگان بوده یا خیر را باید مسئولان ذیربط بررسی کنند و کمترین انتظار این است که برخورد جدی با مقصران این موضوع شود.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید