224578

درس اخلاق دیاباته به استقلالی‌ها!

دنیای معدن- بازیکن پیشین استقلال برای گرفتن مطالباتش از این باشگاه، به آبی‌ها درس اخلاق داد.

به گزارش دنیای معدن، باشگاه استقلال روز گذشته اعلام کرد با تلاش‌های تیم حقوقی این باشگاه شکایت ۵۳۷ هزار دلاری شیخ دیاباته به ۱۷۵ هزار دلار کاهش یافت.

در بخشی از گزارش استقلال که در کانال این باشگاه منتشر شد، آمده بود: «این اتفاق کم‌نظیر در شرایطی رخ داده است که معاونت حقوقی باشگاه استقلال بدون استخدام وکیل بین‌المللی، طی دو مرحله از طریق لوایح دفاعیه مستدل و مستند به ادعای بازیکن نامبرده پاسخ داد و از حقوق باشگاه استقلال دفاع کرد که در نهایت کمیته وضعیت فیفا با پذیرش استدلال‌های باشگاه استقلال، این باشگاه را صرفا به مبلغ ۱۷۵ هزار دلار محکوم کرد.»

در بررسی این شکایت باید به نکته قابل تأملی اشاره کرد. وکیل دیاباته زمانی طرح شکایت را در فیفا مطرح می‌کند که به دلیل اینکه بخش زیادی از مطالبات دیاباته بدون سند از سوی باشگاه استقلال پرداخت شد، خواهان مطالبات به اضافه پول‌های واریزی بدون سند، آپشن‌ها و ... شد.

مدیریت فعلی استقلال در لایحه اول اعلام می‌کند اگر چه سندی برای پرداختی‌ها وجود ندارد، اما خود دیاباته می‌تواند نظرش را اعلام کند. مهاجم اهل کشور مالی سابق استقلال با حسن نیت و وجدان خود اعلام کرد که بخشی از این پول را دریافت کرده است.

به همین دلیل، مبلغ درخواستی ثبت شده در فیفا با ارائه دفاعیات استقلال و اظهارات دیاباته و در ادامه وکیل او کاهش پیدا کرد. ضمن اینکه بخشی از آپشن‌های درخواستی دیاباته به دلیل جرایم در نظر گرفته شده برای او مورد قبول واقع نشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید