240903

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در گفتگوی اختصاصی با دنیای معدن مطرح کرد:

سرمایه‌گذاری ۶۲۰۰ میلیارد تومانی شرکت تجلی در بخش های صنعتی و معدنی

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات گفت: این شرکت با ۶۲۰۰ میلیارد تومان وجوهی که از بازار سرمایه تامین کرده است، در بخش های مختلف صنعتی و معدنی سرمایه‌گذاری کرده و اکنون به منابع جدید برای تزریق نقدینگی به طرح های دردست اجرا نیاز دارد.

شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات " و معادن " بزرگترین شرکت سرمایه گذاری معدنی کشور محسوب می شود که بیش از نیمی از سهام تجلی را دراختیار دارد ، ضمن اینکه بالغ بر ۸۰ درصد دارایی های " و معادن " مرکب از سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و بیشترین سرمایه گذاری این شرکت هم در زنجیره سنگ آهن و فولاد تمرکز یافته است.

مرتضی علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار دنیای معدن تصریح کرد: اکنون ۶۶۰۰ میلیارد تومان منابع نیاز داریم تا پروژه هایی که تعریف شده به آنها تزریق نقدینگی داشته باشیم ، اما شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در برنامه خود این اصل را دنبال می کند که از سهامداران پول نگیرد ، البته در صورت لزوم از سهامداران سهم کمتری اخذ خواهد شد.

وی یاداور شد: سهامداران تجلی از شرکت های حاضر در بورس هستند و اکنون بیش از ۵۰ درصد سهام اختصاص به توسعه معادن و فلزات دارد و شرکت های گل گهر و چادر ملو هریک ۱۷ درصد از سهام را به خود اختصاص داده اند و بقیه در اختیار بخش خصوصی است.

علی اکبری خاطرنشان ساخت: پیش بینی شده تامین نقدینگی مورد نیاز پروژه های تجلی از طریق بازار سرمایه، منابع داخلی بانک ها، منابع خارجی و صندوق ذخیره ارزی جلب و جذب شود ، چنانچه با وجود این منابع کسری وجود داشته باشد،  از سهامداران نیز بهره گیری خواهد شد.

وی اضافه کرد: شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات نخستین شرکت پروژه محور کشور است و تاپایان ۱۴۰۱ دو سال از عمر خود را پشت سرخواهد گذارد ،در عین حال در مدت فعالیتش حدود ۱۳ تا ۱۴ ماه در بورس حضور یافته است.

به گفته علی اکبری ، براساس راهبرد شرکت ، تجلی بزرگترین و تخصصی ترین شرکت در زمینه مواد نادرخاکی خواهد شد و درآمد اصلی شرکت هم در این زمینه صرف خواهد شد.

وی افزود: شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات ۱۸ معدن در اختیار دارد و این شرکت در قالب زنجیره فولاد از سنگ آهن تا نورد فعال است و در این زنجیره فولاد سهم های متفاوتی در اختیار دارد که در واقع سهم در مدیریت شرکت ها بیش از میزان سهام آنهاست.

شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات اولین شرکت پروژه محور سهامی عام است که در حال حاضر پروژه های متعددی در زمینه فولاد از معدن تا نورد شامل گندله سازی، آهن اسفنجی و فولاد سازی را در دست اجرا دارد و از پروژه های آتی هم می توان ساخت اسکله بندرعباس، و اکتشاف و استخراج از معادن را نام برد.

 

دیدگاهتان را بنویسید