240816

مدیرعامل فولاد شادگان در گفتگوی اختصاصی با دنیای معدن مطرح کرد:

بومی سازی قطعات نقش بنیادین در پایداری صنعت فولاد کشور دارد

دنیای معدن-مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان گفت: بومی سازی و تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز فولادسازان، نقش مهم و بنیادین در توسعه پایدار صنعت فولاد کشور دارد.

حسین کهزادی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دنیای معدن افزود: توسعه تکنولوژی، دستیابی به دانش روز و اشتغالزایی امید بزرگی برای جوانان و متخصصان کشور به وجود می‌آورد و این می تواند به جذب جوانان ایرانی و بالندگی صنعت فولاد کشور منجر شود.

مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان یادآورشد: خودکفایی و بومی سازی تجهیزات زمینه توسعه صنعت فولاد را در کشور فراهم می‌کند و این سبب خواهد شد تا شاهد پایداری و باروری بیشتر این صنعت در کشور ما باشیم.

کهزادی با اشاره به اهمیت بومی سازی تجهیزات در شرکت فولاد شادگان افزود: فولاد شادگان یکی از زیر مجموعه های شرکت فولاد خوزستان است و فولاد خوزستان توانسته در زمین های بومی سازی قطعات در کشور همواره پیشرو این اقدامات خودکفایی در صنعت فولاد کشور باشد.

مدیر عامل شرکت سند فولاد شادگان با بیان اینکه شرکت فولاد شادگان نیز به تبع شرکت فولاد خوزستان در بومی سازی قطعات همواره پیشقدم بوده است، گفت: تاکنون قطعات زیادی در مجموعه هلدینگ فولاد خوزستان بومی سازی شده و نتایج آن نیز به ثمر نشسته است.

کهزادی افزود: صنعتگران می دانند کاتالیزها که یکی از تجهیزات و قطعات استراتژیک صنعت فولاد است هم اکنون در فولاد خوزستان کاملاً بومی سازی شده است و این افتخار بزرگی در این صنعت برای کشور ما است.

وی افزود: فولاد شادگان در زمینه تولید کمپرسورهای سانتریفیوژها اقدامات خوبی در زمینه بومی سازی آن انجام داده است و برای نخستین بار در کشورمان در فولاد شادگان این قطعه ساخته شده است و اگر این مسیرها را برای توسعه صنعت همچنان ادامه دهیم می‌توانیم آینده روشنی را برای این صنعت فولاد کشور ببینیم.

کهزادی در پاسخ به سوال خبرنگار دنیای معدن مبنی بر وضعیت قطعی گاز در فصل زمستان در فولاد شادگان یادآورشد: همچنان با کمبود و قطعی گاز مواجه هستیم ولی به تداوم روند تولید خود اهمیت زیادی قائل هستیم و تا آنجا که می توانیم خطوط تولید خود را متوقف نخواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان اظهارداشت: هرچند که به علت قطعی گاز کاهش تناژ را در تولید داشتیم ولی همچنان در تلاش هستیم که به روند تولید محصولات فولادی خود در شرکت فولاد شادگان ادامه دهیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید