227727

تاجر سابق مس گلنکور به استارت‌آپ تجارت فلزات دیجیتال می پیوندد

دنیای معدن- بلومبرگ: آقای Nico Paraskevas رئیس سابق واحد بازاریابی مس شرکت Glencore، پس از سرمایه گذاری در استارت‌آپ تجارت فلزات دیجیتال، به عنوان مشاور ارشد به Open Mineral پیوست.

به گزارش دنیای معدن، سخنگوی Open Mineral در بیانیه ای اعلام کرد: Paraskevas که در اوایل سال گذشته در طی یک تغییر ساختار مدیریتی، گلنکور را ترک کرده بود، در کنار Kareem Barbir رئیس سابق بخش تجارت کنسانتره فلزات در Concord Resources به این شرکت می پیوندد. او تأیید کرد که Paraskevas یکی از نامزدهای اصلی برای اداره گلنکور قبل از تصدی Gary Nagle بوده و در آخرین دوره مالی شرکت Open Mineral بدون تعیین درصد سهام مشارکت کرده است.

این استخدام رتبه‌ ارشد Open Mineral مستقر در سوئیس را تقویت می‌کند چراکه این شرکت به دنبال افزایش حجم معاملات لحظه ای در پلتفرم دیجیتالی خود است که در سال 2017 با هدف دور کردن صنعت معدنکاری از معاملات فیزیکی و کاغذی راه‌اندازی شده است. این شرکت گفت اکنون بیش از 900 شرکت معدنی و فلزی از 40 کشور جهان در این پلتفرم ثبت شده اند.

شرکت Open Mineral توسط تجار سابق گلنکور Boris Eykher و Ilya Chernilovskiy راه‌اندازی شده و سرمایه‌گذاران جدیدی از جمله شرکتMubadala Investment و Statkraft و Lingfeng Capital در دور بعد و در سال گذشته جذب آن شدند.

علیرغم تمایل صنعت معدنکاری به معاملات کاغذی نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد تولیدکنندگان و مصرف کنندگان پیشرو شروع به روی آوردن به پلتفرم های دیجیتالی کرده اند که سریع‌تر، ارزان‌تر، شفاف‌تر و ایمن‌تر هستند.

بورس فلزات لندن که شاخص قیمت‌های آتی جهانی را برای این صنعت تعیین می‌کند به دنبال راه‌اندازی یک پلتفرم معاملات فیزیکی لحظه ای برای آلومینیوم در اوایل سال 2022 است. این بورس در حال توسعه این سیستم با Metalshub، یک استارت‌آپ دیجیتالی است که توسط دو مدیر سابق آنگلو آمریکن تأسیس شده است.جعفری طهرانی

 

دیدگاه تان را بنویسید