227033

رونمایی از روش جدید محاسبه ردپای کربنی در تولید مس

دنیای معدن: شرکت معدنکار مس نورنیکل روسیه از تکنولوژی جدید برای محاسبه ردپای کربنی(میزان انتشار گازهای گلخانه ای) محصولات خود رونمایی کرد.

به گزارش دنیای معدن به نقل از (ایمیدرو)، به نقل از وب سایت ماینینگ شرکت معدنکار روسیه، بزرگترین تولیدکننده پالادیوم و نیکل عیاربالا، از دستیابی به روش جدید برای محاسبه ردپای کربنی(میزان انتشار گازهای گلخانه ای) همه محصولات خود خبر داد. این روش مطابق با استانداردهای ISO 14040 و ISO 14044 است.

آنتون برلین، معاون فروش و توزیع شرکت نورنیکل طی مصاحبه خبری گفت: نورنیکل به عنوان یک تولیدکننده پاسخگو و پایدار، وظیفه خود را به درستی می داند. همانطور که ردپای کربنی محصولات شرکت در سال 2020 میلادی نشان می دهد. یکی از اولویت های اصلی نورنیکل این است که بتواند به شرکتی پیشرو در معدنکاری و تولید فلزات با کمترین میزان انتشار گازهای گلخانه ای در این صنعت تبدیل شود. همچنین به دنبال افزایش تولید فلزات اساسی برای رسیدن به اقتصاد سبز هستیم.

روش محاسبه ردپای کربنی نورنیکل در سال 2021 میلادی توسط شبکه چندملیتی خدمات تخصصی Ernst & Young Global Limited ممیزی و تایید شد. انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با راه اندازی برنامه گوگرد این شرکت با روش فوق اندازه گیری خواهد شد.

برنامه گوگرد یک پروژه زیست محیطی در مقیاس بزرگ است که برای جذب دی اکسید گوگرد منتشر شده در کارخانه متالورژی نادژدا Nadezhda و کارخانه مس طراحی شده است.

پس از اجرای کامل این برنامه، انتشار دی اکسید گوگرد به ترتیب تا سال 2023 میلادی 45 درصد، تا سال 2025 میلادی 90 درصد و تا سال 2030 میلادی 95 درصد نسبت به میزان انتشار در سال 2015 میلادی کاهش خواهد یافت.

وی افزود: در حال حاضر، ردپای کربنی تولید نیکل تصفیه شده در این شرکت معادل 8.1 کیلوگرم دی اکسیدکربن به ازای هر کیلوگرم فلز است. برای تولید هرکیلوگرم مس به 5.7 کیلوگرم و برای تولید هرکیلوگرم کبالت تصفیه شده 19.2 کیلوگرم دی اکسید کربن تولید خواهد شد.

همچنین برای تولید هر کیلوگرم پالادیوم،پلاتینوم، رودیوم به ترتیب 20.9 کیلوگرم،21.2 کیلوگرم و22.7 کیلوگرم دی اکسید کربن منتشر خواهد شد. میزان ا نتشار گاز دی اکسید کربن در تولید هر کیلوگرم طلا و نقره در این شرکت2.6 کیلوگرم اعلام شده است.

وی یادآور شد: ردپای کربنی محصولات این شرکت در بیشتر فلزات کمتر از میانگین صنعت است که علت آن سهم بالای تولید برق از منابع تجدیدپذیر است. طی سال 2020 میلادی، منابع انرژی تجدیدپذیر46 درصد از مجموع مصرف برق مورد نیاز گروه و 55 درصد مصرف برق منطقه صنعتی نوریلسک را تامین کرد.

برلین تصریح کرد: افزایش سهم مصرف برق پاک برای تولیدات صنعتی جزو اولویت های راهبردی شرکت نورنیکل به شمار می رود.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید