|
کدخبر: 221911 ارسال به دیگران پرینت

زور کاتد مس برای بالا نگاه داشتن درآمد های «فملی» کافی نبود!

دنیای معدن: مجموع درآمد این هفته ملی مس ایران به ۲۶۱ میلیارد و ۱۳۸ میلیون تومان رسید و باید قدرت کاتد را آنجایی جست که در هفته گذشته، درآمدی در حدود یک هزار و ۱۲ میلیارد تومان به دست آمده بود.

به گزارش دنیای معدن، سهامدارانی که نگاه به فروش شرکت ملی مس ایران در بورس کالا داشتند شاید این بار نیز می خواستند با اتکا به فروش کاتد مس، درآمدزایی با پسوند «همت» را به ثبت برساند اما؛ این بار هر مقدار که کاتد زور زد، درآمدی قابل قبول به ثبت نرسید.

مجموع درآمد این هفته ملی مس ایران به ۲۶۱ میلیارد و ۱۳۸ میلیون تومان رسید و باید قدرت کاتد را آنجایی جست که در هفته گذشته، درآمدی در حدود یک هزار و ۱۲ میلیارد تومان به دست آمده بود.

مس کاتد

ارزشمندترین کالا در سبد کالایی شرکت ملی مس ایران یعنی «مس کاتد» در این هفته روند مناسب و همیشگی خود را نشان نداد و باآنکه بار دیگر ۵ هزار تن همیشگی خود را به بورس کالا آورده بود، ولی در این هفته، ۷۲۰ تن معامله را به ثبت رساند.

میزان درآمدزایی ملی مس ایران از کاتد مس، ۱۵۳ میلیارد و ۶۶۱ میلیون تومان بود.

کنسانتره فلزات گران بها

نگاهی به معاملات کنسانتره فلزات گران بها ملی مس ایران حاکی از آن بوده که همان ۱۵ تن از این کالا به بازار عرضه شده و تمام حجم بالای تقاضای آن یعنی ۹۶ تن درخواست مشتریان بازهم با رقابت شدید همراه شد تا نهایتاً به میزان عرضه ها، تقاضایی به ثبت برسد.

بااین حال کمبود پاسخ به تقاضا ها باعث شده تا همچنان مشتریان تشنه عرضه ها باقی بمانند.

ملی مس ایران در این بخش درآمدزایی ۴۸ میلیارد و ۸۰۸ میلیون تومانی را کسب کرد.

لازم به ذکر است که مس کم عیار R نیز در این هفته نیز بازهم بدون مشتری بود، اما در بخش کم عیار G، از ۱۰ هزار تن عرضه حدود ۷۰۰ تن معامله به ارزش ۱۸۶ میلیون تومان به ثبت رسید.

سولفور مولیبدن

با نگاهی به این محصولات که اتفاقاً در هفته گذشته نیز در سبد کالایی فملی غیبت داشت باید اشاره شود که در این هفته حجم عرضه ۱۶۰ تنی و البته به همین میزان معامله را به ثبت رساند و این در حالی است که میزان تقاضا ها به ۸۸۰ تن نیز رسید.

با نگاهی به میزان درآمدزایی این شرکت، ۵۸ میلیارد و ۴۸۲ میلیون تن درآمد برای این شرکت به ثبت رسید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید