251902

پیام تبریک مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به مناسبت آغاز سال جدید؛ به عمل کار را برآوردیم

دنیای معدن: عطاالله معروفخانی به مناسبت فرا رسیدن سال جدید پیام تبریکی را صادر کرد. متن پیام به شرح زیر است:

به نام خدا

نوبهار است، در آن کوش که خوش‌دل باشی

همکاران گرامی سلام علیکم

فرا رسیدن فصل بهار و شکفتن گلها را که هم‌زمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بهار دل‌ها شده است را خدمت همه همکاران گرامی، کارگران، کارکنان، سهامداران و ذی‌نفعان شرکت فولاد هرمزگان تبریک عرض می‌کنم و قدردان زحمات یکایک آن‌ها هستم. سالی که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد درون‌زا و مبتنی بر دانش، تمام تلاش خود را در این راه به کار بستند و با الهام گرفتن از استراتژی‌های هلدینگ مبارکه، طرح‌های توسعه‌ای را تداوم دادند.

خداوند متعال را شاکریم که یک سال دیگر به ما توفیق خدمت‌گزاری به کارکنان زحمتکش فولاد هرمزگان را داد و توانستیم یک سال موفقیت‌آمیز را در همه عرصه‌ها پشت سر بگذاریم. سالی پرفراز و نشیب، که پایانی خوش برای فولاد هرمزگان به همراه داشت.

سال 1402 نیز همانند سال‌های گذشته که فولاد هرمزگان با محدودیت تامین انرژی مواجه می‌شد، با این پدیده روبه‌رو شدیم و کمبود انرژی حتی شدیدتر از سال‌های گذشته نیز بود؛ اما این امر مانع افتخارآفرینی کارکنان و کارگران زحمتکش و جهادگر فولاد هرمزگان نشد و سه رکورد تولید ماهیانه و درمجموع 28 رکورد تولیدی را به ثبت رساندیم.

فولاد هرمزگان همواره وظیفه خود می‌داند که رو به جلو حرکت کند و ایستا نباشد؛ چراکه ایستا بودن یک صنعت در نهایت موجب مرگ آن خواهد شد. از این رو اجرای طرح‌های توسعه‌ای را در دستور کار قرار دادیم. به طوری که در سال 1402 در ادامه سال 1400 که چهار طرح بزرگ توسعه‌ای را آغاز کرده بودیم، شاهد کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی چهار طرح بزرگ دیگر بودیم که با بهره‌برداری از این طرح‌ها فولاد هرمزگان به بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در استان هرمزگان تبدیل خواهد شد.

حرکت فولاد هرمزگان در سال 1402 به سوی تعالی نیز تداوم یافت و در این سال نیز توانستیم با کسب امتیاز بالاتر نسبت به سال 1400، بار دیگر مفتخر به کسب تندیس بلورین شدیم. امیدوار هستیم با تداوم جاری‌سازی فرهنگ تعالی در فولاد هرمزگان، سال‌های بعد نیز شاهد افزایش امتیاز و کسب تندیس‌های ارزشمندتر و حتی تندیس زرین باشیم.

باید توجه داشت که فولاد هرمزگان در سال 1402 نیز همانند سال‌های قبل نگاه دانش‌محور خود را تقویت کرد و دستاوردهای خوبی در این زمینه داشت. بومی‌سازی ده‌ها قطعه و تجهیز مهم وارداتی و صرفه‌جویی چند ده میلیون یورویی ناشی از ساخت داخل از این موضوع حکایت دارد. نکته قابل توجه در خصوص نگاه دانش‌محور فولاد هرمزگان، برگزاری رویدادهای متعدد دانش‌بنیان در سال 1402 است. به طوری که در این سال چندین رویداد مهم در این رابطه برگزار کردیم که ششمین همایش «فولادی شو» و سومین کنفرانس بین‌المللی فولادسازی و ریخته‌گری مداوم ازجمله این رویدادها بوده‌اند. در نظر داریم از مباحث مطرح شده در این رویدادها برای پیشبرد اهداف خود به ویژه در حوزه افزایش تولید و دستیابی به تکنولوژی‌های جدید استفاده کنیم.

فولاد هرمزگان در سال 1402 افتخارات متعددی را کسب کرده است و این افتخارات موجب سربلندی و سرافرازی این شرکت و کارکنان آن در میان صنایع کشور شده است. کسب عناوینی همچون انتخاب به عنوان مودی خوش‌حساب مالیاتی کشور، سازمان برتر در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، تندیس رضایتمندی مشتری، واحد صنعتی نمونه استانی، تندیس سه ستاره دومین همایش ملی ساخت ایران، تندیس و لوح سپاس کارفرمای پیشرو در ورزش کارگری و کمیته برتر حفاظت فنی و بهداشت کار استان هرمزگان و عناوین متعدد دیگر از افتخاراتی بوده که در این سال کسب کردیم.

همه این موفقیت‌ها در سال 1402 را مرهون زحمات خالصانه و جهادگونه کارگران و کارکنان زحمتکش هستیم که با وجود همه سختی‌ها بر مشکلات تولیدی، فنی و اقتصادی فائق شدند و تمام این ارزش‌آفرینی‌ها با دستان توانمند و ذهن خلاق آن‌ها اتفاق افتاد.

در سال 1403 مصمم خواهیم بود با تمام توان طرح‌های توسعه‌ای را مطابق با برنامه و حتی فراتر از آن اجرا کنیم تا با اجرای آن‌ها بتوانیم با تولید محصولات دارای ارزش افزوده بالاتر، سهم بیشتری در تولید، اشتغال و توسعه اقتصاد کشور داشته باشیم.

اینجانب بار دیگر فرا رسیدن فرخنده روزهای نوروز باستانی که با ماه مبارک رمضان هم‌زمان شده به همه کارگران زحمتکش، کارکنان، مدیران، معاونان، هیئت مدیره، سهامداران و سایر ذی‌نفعان صمیمانه تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم دست در دست هم بتوانیم به آبادانی و توسعه کشور کمک کنیم.

عطاالله معروفخانی

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان

دیدگاهتان را بنویسید