241877

عملکرد چادرملو در تولید آهن اسفنجی و شمش فولاد

دنیای معدن: بر اساس گزارش منتشر شده در سایت کدال، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو طی 11 ماهه سال جاری موفق شده است با دست یابی به بالاترین میزان تولید شمش فولادی و آهن اسفنجی از بدو شروع فعالیت این دو واحد صنعتی، رکورد تولید 12 ماه سال 1400 را در 11 ماه امسال بشکند.

به گزارش دنیای معدن، چادرملو در 11 ماهه امسال با تولید 1 میلیون و 79 هزار تن شمش فولادی و 1 میلیون و 451 هزارتن آهن اسفنجی توانست به میزان 12 ماهه سال گذشته این محصولات را تولید کند . این در حالی است که چادرملو در سال جاری نیز با محدودیت های ناشی از قطع برق و گاز  و کاهش قیمت های جهانی مواجه بوده است ،  اما به نظر می رسد این شرکت با برنامه ریزی صحیح  و بهبود فرآیندها توانسته است علاوه بر رکورد شکنی و  افزایش بهره وری در زنجیره تولید،  بالغ بر 371 هزار میلیارد ریال درآمد نیز شناسایی کند . 

پیش بینی ها از عملکرد این شرکت بزرگ و موفق بورسی نشان می دهد تا پایان امسال بتواند با شکستن سقف تولیدات خود در زنجیره فولاد، سودآوری قابل قبولی را برای سال مالی 1401 نصیب سهامداران خود نماید .

گفتنی است در حال حاضر چادرملو با پیش بینی سرمایه گذاری بیش از 4 میلیارد یورو، چندین طرح توسعه  را در دست اقدام دارد و در مجمع فوق العاده هفته گذشته این شرکت سهامداران حقیقی و حقوقی برای جبران هزینه های بخشی از این طرح ها با افزایش سرمایه کچاد از مبلغ 119 هزار میلیارد ریال به 271 هزار 500 میلیارد ریال موافقت کردند .

 

دیدگاه تان را بنویسید