240332

فعالیت کارخانه فولاد جوین خراسان رضوی به دلیل قطع گاز متوقف شد

دنیای معدن- فرماندار جوین گفت: فعالیت فرآوری در کارخانه پارس فولاد سبزوار واقع در این شهرستان به دلیل قطع گاز متوقف شده است که پس از یک بازه زمانی، دوباره فعالیت این واحد صنعتی از سرگرفته می شود.

به گزارش دنیای معدن، علی سامقانی روز چهارشنبه اظهار داشت: بر مبنای تفاهم نامه اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با شرکت گاز مقرر شده است گاز سه واحد فولادی استان شامل فولاد خراسان، سنگان و جوین (سبزوار) طی بازه زمانی مشخصی قطع شود.

وی افزود: سال های گذشته جریان گاز این واحدهای تولیدی فولاد به یک باره قطع می شد اما امسال برنامه نوبت بندی اجرا شده است که گاز این صنایع در برخی ماههای سرد سال به منظور تامین گاز حوزه شهری و بخش خانگی، قطع شود.

فرماندار جوین گفت: با توجه به مصرف زیاد گاز در بخش صنایع فولاد و از سویی اولویت داشتن تامین گاز بخش خانگی در ماه های سرد سال، گاز برخی واحدهای تولیدی قطع می شود.

سامقانی افزود: انتظار می رفت برای هم اندیشی بیشتر از مدیران کارخانه پارس فولاد نیز در نشست اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با شرکت گاز، که با محوریت موضوع بررسی قطع گاز واحدهای تولیدی برگزار شده بود، دعوت به عمل می آمد.

شهرستان جوین با بهره مندی از کارخانه پارس فولاد، شرکت ماشین های الکتریکی و کارخانه اسید سیتریک یکی از قطب های صنعتی خراسان رضوی به شمار می رود و کارخانه پارس فولاد سبزوار، مستقر در جوین یکی از طرح های بزرگ فولادی کشور است که سالانه افزون بر ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید می کند.

"نقاب" مرکز شهرستان ۵۴ هزار نفری جوین در ۳۱۰ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید