235591

به میزبانی شرکت فولاد مبارکه،

جشن بزرگ خانوادگی رسانه‌های استان اصفهان برگزار شد

دنیای معدن: به مناسبت روز خبرنگار جشن بزرگ خانوادگی رسانه‌های استان اصفهان به میزبانی شرکت فولاد مبارکه با حضور خبرنگاران، اصحاب رسانه و خانواده‌های‌ ایشان و با حضور مسئولان استانی و شهری برگزار شد.

به گزارش دنیای معدن به نقل از خبرنگار ایراسین، به مناسبت روز خبرنگار جشن بزرگ خانوادگی رسانه‌های استان اصفهان به میزبانی شرکت فولاد مبارکه در باغ فردوس، با حضور خبرنگاران، اصحاب رسانه و خانواده‌های‌ ایشان و با حضور مسئولان استانی و شهری برگزار شد.

شرکت فولاد مبارکه،شهرداری اصفهان، استانداری اصفهان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اصفهان، شورای اسلامی شهر اصفهان، شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان، شرکت آب و فاضلاب اصفهان، خانه مطبوعات استان اصفهان، انجمن عکاسان مطبوعاتی استان، سازمان بسیج رسانه، انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی اصفهان، انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، مجتمع فرهنگی مطبوعاتی اصفهان و انجمن صنفی روزنامه نگاران از جمله برگزارکنندگان و دست اندرکاران این مراسم بودند.

احمدرضا دهانی، مدیر مجتمع مطبوعاتی اصفهان و عضو ستاد برگزاری مراسم روز خبرنگار در حاشیه این برنامه در گفتگو با خبرنگار ایراسین اظهار کرد: در این مراسم میزبان اصحاب رسانه و خانواده‌ ایشان با حضور مسئولان استانی و شهری هستیم.

وی با گرامیداشت سالگرد شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار افزود: امسال ۱۷ مرداد روز خبرنگار مصادف با ایام شهادت امام حسین(ع) بود لذا ما قبل از ماه محرم این جشن را با حضور اصحاب رسانه برگزار کردیم.

دهانی در ادامه گفت: خبرنگاران در طول سال به انعکاس رخدادها و خبررسانی از اقشار مختلف جامعه می‌پردازند و این بار در این مراسم دور هم جمع شدیم تا از خبرنگاران و اصحاب رسانه تجلیل و قدردانی کنیم.

جشن بزرگ خانوادگی رسانه‌های استان اصفهان برگزار شد

در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار سید رضا مرتضوی، استاندار اصفهان ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: هرچه مسایل و مشکلات پیش‌رو بیشتر می‌شود وظیفه دستگاه‌های اجرایی بیشتر می‌شود و به همین تناسب مسئولیت خانواده رسانه جهت کمک به متولیان امور جهت شناخت مسایل و رفع مسائل پررنگ‌تر می‌شود.

وی افزود: ما در شهری هستیم که به دلیل بعضی ناملایمات و مشکلات خبرنگاران ما مسئولیت بزرگی بر عهده دارند و باید بیشتر از دغدغه‌ها و مسائل اصفهان بنویسند، به همین‌دلیل جامعه خبرنگاری وظیفه سنگین‌تری را بر عهده دارند.

استاندار اصفهان در ادامه گفت: یکی از آسیب‌هایی که امروز در عرصه خبر شاهد هستیم ورود بعضی افراد بدون شناسنامه خبرنگاری در این حوزه است که با عدم رعایت برخی قوانین و تبیین و بسط آنها باعث می شوند بعضاً مردم اعتمادشان را به خبر از دست بدهند.

مرتضوی تصریح کرد: ما متاسفانه از جامعه شناسنامه‌دار و قانون‌مدار خبرنگاران آن‌گونه که شایسته است حمایت نکرده‌ایم، جامعه رسانه ما ریشه در عاشورا دارد و نگاهی زینب‌گونه به روایت‌گری دارد لذا اصحاب رسانه باید خودش را در جبهه امام حسین(ع) تعریف کند و نیاز است با جهاد تبیین در مقابل اخبار کذب و خبرسازی‌های نظام سلطه مقابله کند.

علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان هم در این مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: از همه اصحاب رسانه قدردانی و تشکر می‌کنم، شاید تاکنون کمتر از ده درصد از ظرفیت جامعه خبرنگاران جهت رفع مشکلات شهری استفاده شده است، امیدوارم در آینده شاهد حضور حداکثری جامعه خبرنگاران در این زمینه باشیم.

وی گفت: این برنامه از جهتی متفاوت بود که یک همدلی و هم‌گرایی بین تشکل‌ها و دستگاه‌ها بود، هرچه ما کنار هم باشیم، این هم‌افزایی باعث نشاط بیشتر جامعه می‌شود و به حل مسائل کمک می‌کند؛ لذا از فولاد مبارکه و سایر دیگر دستگاه‌ها بابت برگزاری این برنامه سپاسگزارم.

جشن بزرگ خانوادگی رسانه‌های استان اصفهان برگزار شد

محمدجواد براتی، مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه در حاشیه مراسم اصحاب رسانه استان اصفهان ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: به مناسبت ۱۷ مرداد با برگزاری مراسم جشن روز خبرنگار، میزبان خبرنگاران و اصحاب رسانه استان اصفهان جهت گرامیداشت و تجلیل از ایشان هستیم.

وی افزود: در این مراسم تشکل‌های مربوط به حوزه خبرنگاری برای اولین بار دست به دست هم داده‌اند و فولاد مبارکه افتخار میزبانی و بزرگداشت خبرنگارانی را دارد که در انعکاس اخبار فولاد مردان تلاش می‌کنند.

علی معرک نژاد، مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان نیز گفت: به مناسبت روز خبرنگار پیشاپیش گردهمایی به صورت هم‌افزایی برگزار کردیم تا بتوانیم ذره‌ای قدردان قشر خبرنگار باشیم.

وی افزود: اقدامات و دغدغه‌های خبرنگاران در جهت انعکاس اخبار و آگاهی‌بخشی به مردم بسیار مهم است.

فضل الله صلواتی، نویسنده و اولین فرماندار اصفهان گفت: پیش از آغاز کرونا برنامه‌های این‌چنینی بیشتر بود، خبرنگاران دارای مقام و شأن والایی هستند و تکریم و بزرگداشت ایشان توسط مسئولان اقدامی با ارزش و قابل احترام است.

وی افزود: شغل خبرنگاری کاری مشکل و پردردسر است و ناراحتی‌های فراوان دارد و برگزاری مراسم گرامی‌داشت خبرنگاران با حضور مسئولان با ارزش است.

صلواتی در پاسخ به ایراسین در این خصوص که برای خبرنگاران چه پیامی دارد، تصریح کرد: صداقت، ایمان، پایداری و مقاومت؛ مهم‌ترین اهداف عرصه خبر است و رسالت یک خبرنگار اقتضا می‌کند که بر اساس راستی و درستی پیش رود و تحت تاثیر و حاشیه قرار نگیرد.

به گزارش خبرنگار ایراسین جشن بزرگ خانوادگی رسانه‌های استان اصفهان به میزبانی شرکت فولاد مبارکه بیش از دو ساعت به طول انجامید و حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر از اصحاب رسانه و خانواده های ایشان مهمان این برنامه بودند.

 

دیدگاه تان را بنویسید