232617

همزمان با آغاز هفته کارگر صورت گرفت:

تجدید میثاق کارگران ذوب آهن اصفهان با آرمان‌های شهدا

دنیای معدن: در آستانه روز جهانی کارگر و همزمان با آغاز هفته کارگر، تعدادی از کارگران سخت کوش ذوب آهن اصفهان به نمایندگی از کل کارکنان این مجتمع بزرگ صنعتی با حضور در گلستان شهدای اصفهان، ضمن قرائت فاتحه و اهدای شاخه های گل، با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق نمودند.

به گزارش دنیای معدن، در این آیین که مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  فرمانده بسیج کارگری استان اصفهان و جمعی از بسیجیان و مسئولین حضور داشتند، پس از  قرائت فاتحه و اهدای شاخه های گل بر مزار مطهر شهدای کارگری و سرداران شهید ، یکی از راویان دفاع مقدس، خاطراتی زیبا از شهدای کارگری و سرداران شهید استان اصفهان بیان کرد.

 شهید شاخص کارگری

شهید عبد الرسول زرین یکی از شهدای کارگری است که پیکر پاکش در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده شده است. این شهید والا مقام از خانواده بزرگ کارگری و از شهدای شاخص کارگری کشور است که به عنوان چریک و تک تیر انداز برتر جهان نام گرفته و تعدا ۷۰۰ شللیک موفق نظامی را در کارنامه پر افتخار خود به ثبت رساند، بطوریکه سردار شهید حاج حسین خرازی از این شهید عزیز به عنوان"گردان تک نفره" یاد می کردند.

 ۴۵ درصد شهدای کارگری کشور متعلق به استان اصفهان است

 استان اصفهان یکی از استان‌های برجسته و منحصربه‌فردی است که با تقدیم بیش از ۲۳۰۰۰ شهید ، ۴۸۲۰۰ جانباز و ۳۵۰۰ آزاده ، برترین آمار ایثارگری کشور را به خوداختصاص داده است. این استان با تقدیم ۱ دهم از کل شهدای انقلاب اسلامی، سهم بسزایی در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی داشته است . اصفهان دارای ۱۰۸۵ خانواده دو شهیدی ، ۵۹ خانواده سه شهیدی ، ۷ خانواده چهار شهیدی ، ۳ خانواده پنج شهیدی و ۳ خانواده شش شهیدی است . همچنین ۵۶ شهید اصفهان، خود پدر شهید بوده اند.

گلستان شهدای اصفهان با ۷۴۴۷ شهید به‌عنوان دومین گلزار شهدای جهان اسلام شناخته شده است که در این مرکز سالانه بیش از ۵۰‌ مراسم مختلف معنوی و معرفتی برگزار می‌شود که میزبان خیل عظیم ره جویان شهدا است.

۶۵ درصد جمعیت استان اصفهان از قشر کارگری هستند، این استان با دارا بودن یک میلیون و ۱۰۰ هزار کارگر بزرگترین استان کارگری کشور به شمار می رود. و در دوران دفاع مقدس تعداد ۶

هزار و ۴۰۰ شهید کارگر را تقدیم نموده و  ۴۵ درصد شهدای کارگری کشور را به خود اختصاص داده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید