231650

الگوی معاملات فولاد در بازار پتروشیمی پیاده می‌شود

دنیای معدن: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه نیمه دوم سال گذشته تجربه خوبی در حوزه بورس‌کالا در بخش فلزات، فولاد و سیمان کسب شد، گفت: با وجود تحریم‌‌‌ها، تلاطم قیمت دلار و قطع شدن گاز واحدهای فولادی، قیمت ورق و شمش کاهش پیدا کرد و سهمیه‌‌‌بندی هم در بسیاری از کالاها حذف شد و در ادامه ۲۵ابزار برای بورس کالا پیش‌بینی و از این تعداد ۱۸مورد عملیاتی شد؛ تلاش می‌شود در بخش پتروشیمی هم مانند بازار فولاد این اتفاق بیفتد.

به گزارش دنیای معدن، سید رضا فاطمی‌امین در جلسه شورای اداری نیشابور و در جمع مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرستان اظهار کرد: در این‌‌‌ چارچوب پرداخت تسهیلات مبتنی بر صورتحساب سامانه جامع تجارت و تامین مالی زنجیره‌‌‌ای اجرایی شده و در سه‌ماه نخست امسال به طور کامل عملیاتی می‌شود و به این ترتیب دیگر انحراف منابع نخواهیم داشت و بهره‌‌‌وری منابع بانکی ۳۰‌درصد افزایش می‌‌‌یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ادغام وزارت صنایع و معادن با بازرگانی کار درستی بود؛ اما به‌درستی انجام‌‌‌ نشد و تا نیمه نخست امسال این تلفیق کامل خواهد شد و چالش‌‌‌هایی که به‌‌‌ دلیل گستردگی این تلفیق وجود دارد، حل می‌شود.

وی ادامه داد: امسال باید تلاش کنیم به سمت صادرات دانش‌‌‌بنیان‌‌‌ برویم و در نیشابور با بیش از ۳۰۰واحد تولیدی این ظرفیت وجود دارد که ارتباط بین صنعت و دانشگاه شکل بگیرد.

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید