|
کدخبر: 221928 ارسال به دیگران پرینت

گسترش برنامه‌های آموزش علوم و محیط‌زیست توسط پوسکو

دنیای معدن : بنیاد خیریه‌ای که توسط شرکت POSCO اداره می‌شود، برنامه‌های آموزشی پس از مدرسه را با هدف عمیق‌سازی درک دانش‌آموزان دوره راهنمایی در خصوص تلاش‌های جهانی فولادسازان برای تولید فولاد سبز گسترش می‌دهد. بر اساس این طرح در مجموع ۲۸۰۰ دانش آموز در ۲۰ مدرسه راهنمایی در دو سایت اصلی تولیدی این شرکت در پوهانگ و گوانگ یانگ، به برنامه سال ۲۰۲۱ پیوستند که از ۱۳ سپتامبر تا ۲۴ دسامبر اجرا می‌شود.

به گزارش دنیای معدن، به نقل از  کره تایمز، سخنرانی‌های آموزشی در بستر یوتیوب انجام می‌شود که عمدتا بر موضوعاتی از قبیل علل و اثرات تغییرات آب و هوایی، اهمیت انتشار کربن صفر و اصول اولیه هیدروژن سبز و منابع انرژی کم‌کربن مورد علاقه پوسکو تمرکز دارد که به هیدروژن خالص تولید شده با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر اشاره دارد.

برنامه‌های آموزشی با حمایت ۳۵ معلم داوطلب، از جمله جوانانی که در حال حاضر به دنبال اشتغال هستند و زنانی که پس از بچه‌دار شدن مجبور به ترک نیروی کار شده‌اند، اما دارای دانش و علاقه‌مند به علم هستند، در حال اجرا است. شرکت پوسکو با اعلام اینکه انتظار می‌رود برنامه ۲۰۲۱ تاثیر آموزشی بیشتری نسبت به قبل داشته باشد،  افزود خوشبختانه شرکت‌کنندگان بیش از گذشته در این برنامه‌ها فعال هستند. این درحالی است که دانش‌آموزان و معلمان مدارس راهنمایی شرکت‌کننده از این برنامه تمجید کرده‌اند. یکی از مدیران مدارس می‌گوید: این فعالیت‌ها دانش‌آموزان را با تلاش‌های علمی‌ و حفاظت از محیط‌زیست به خوبی آشنا می‌کند و این برنامه‌ها در شکل‌گیری مشاغل آینده دانش‌آموزان مفید خواهد بود.

این رویداد آموزشی سالانه در سال ۲۰۱۹ آغاز شد. در سال ۲۰۲۰، حدود ۱۵۰۰ دانش‌آموز از ۱۰ مدرسه راهنمایی در آن شرکت کردند. بنیاد پوسکو که در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد با کمک‌های کارکنان و مدیران واحدهای گروه پوسکو و شرکت‌های شریک و زیرمجموعه آن اداره می‌شود. کارکنان این غول فولادسازی داوطلبانه یک درصد از حقوق ماهانه خود را به بنیاد اهدا می‌کنند که برنامه‌های مختلف خیریه را برای کودکان، خانواده‌های چند‌نژادی و مختلط و همچنین معلولان اجرا می‌کند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید