243490

نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس:

آموزش و پرورش نیاز به نگاه جامع دارد

دنیای معدن- نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان، نظرآباد و چهارباغ در مجلس با اشاره به اینکه معلمان در خط مقدم تمام عرصه‌های جامعه با مشارکت بالا قرار دارند، گفت: آموزش و پرورش نیاز به نگاه جامع دارد.

به گزارش دنیای معدن از مهر، علی حدادی شامگاه شنبه در آئین تکریم از معلمان نمونه استان البرز که در اردوگاه شهید باهنر کرج برگزار شد، اظهار کرد: اصلاح رتبه بندی مطالبه معلمان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: در مجلس یازدهم قانون رتبه بندی معلمان در راستای کیفیت بخشی آموزش و پرورش تصویب شد.

وی افزود: مدرسه محوری را در حوزه آموزش و پرورش و همچنین دغدغه‌های مدیران مدارس بویژه مدارس دولتی را نباید در بخش سرانه مدارس، فضای آموزشی و کیفیت بخشی فراموش کنیم.

وی با اشاره به اینکه رتبه بندی معلمان پس از ۱۲ سال تصویب شد، یادآور شد: از تریبون مجلس و کمیسیون تلفیق و رسانه‌ها بارها نسبت به موضوع مهم رتبه بندی مطالبی را بیان کرده ام.

حدادی تصریح کرد: آموزش و پرورش، وزارتخانه مادر است چون نقش تأثیر گذار در تمام عرصه‌ها دارد.

وی اضافه کرد. معلمان در خط مقدم تمام عرصه‌های جامعه با مشارکت بالا قرار دارند.

نماینده مجلس در ادامه به نقشه راه رهبر معظم انقلاب برای معلمان و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که نیاز به بروز رسانی دارد، پرداخت و عنوان کرد: اجرای طرح رتبه بندی یک بخشی از آن معیشتی است که قرار بود کام معلمان را شیرین کند اما در مراحل اجرا، کام معلمان را تلخ کرد.

وی گفت: برای رتبه بندی در ۲ مرحله ۵۰ هزار میلیارد اختصاص یافته بود که متأسفانه سازمان برنامه و بودجه خوب عمل نکرد.

حدادی ادامه داد: آموزش و پرورش نیاز به نگاه جامع دارد و ما مطالبه کننده جدی رتبه بندی معلمان هستیم.

وی تاکید کرد: معلمان وزیری از جنس فرهنگیان که مدیر و مدبر و دلسوز واقعی باشد می‌خواهند.

 

دیدگاه تان را بنویسید