232433

شاخص‌های رتبه‌بندی معلمان اعلام شد/ ‌سنجش عملکرد معلمان در ۲۰ شاخص

دنیای معدن ــ مدیرکل حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: رتبه‌بندی معلمان و عدالت آموزشی بر اساس سند تحول بنیادین ضرورت دارد.

به گزارش دنیای معدن، حجت‌الله الماسی در نشست مشترک مدیران کل و رؤسای آموزش و پرورش استان‌های ایلام، خوزستان، کردستان، مرکزی، لرستان، همدان و کرمانشاه که در سالن شهدای دولت برگزار شد با اشاره به اینکه جهاد تبیین که از سوی مقام معظم رهبری بسیار در این اواخر مورد تأکید قرار گرفته است ضرورت اساسی دارد اظهار داشت: باید فواید قانون رتبه‌بندی معلمان از سوی مسئولان آموزش و پرورش به خوبی تبیین شود زیرا ما در این حوزه به دنبال عدالت آموزشی هستیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طرح رتبه‌بندی معلمان گفت: دوره‌های ضمن خدمت، مدرک تحصیلی، سنوات تجربی، انطباق رشته تحصیلی و رشته تدریس، سامانه نظام پیشنهادات یا مدیریت دانش، تدریس در کارگاه تخصصی یا دوره‌های ضمن خدمت، عضویت در کارگروه‌ها، پژوهش‌های معلمان، تهیه نرم‌افزار آموزشی و تربیتی در راستای تسهیل آموزش، تولید محتوا، همکاری و مشارکت موثر در فرایند نظارت و داوری، کسب مقام در جشنواره‌ها، مسابقات و بزرگداشت مقام معلم، تقدیرنامه‌ها، نیروهای دارای ساعت موظف بیش از 24 ساعت، مربی، مراقب و سرپرست نیروهای فرهنگی و ورزشی جزو شاخص‌های رتبه‌بندی معلمان است.

الماسی بیان کرد: قانون رتبه‌بندی معلمان به عملکرد رقابتی اشاره کرده است و معلمان نمونه کشوری به عنوان بهترین‌ها سنجیده و انتخاب شده‌اند.

سلمان محمدی،  مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به اینکه استان‌های کرمانشاه، کردستان، همدان، ایلام، خوزستان مرکزی،  لرستان نیاز توجه ویژه از سوی وزارت آموزش و پرورش هستند گفت: تشکیل قرارگاه عدالت آموزشی یک ضرورت اساسی بود که امکانات را به صورت مناسب در اختیار مدارس توزیع می‌کند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مدیران و مسئولان باید از عیب‌جویی، غرور پرهیز و با صداقت، مشورت‌کردن، امانتداری به خدمت خود ادامه دهند چون این کشور قدمگاه شهدا است و شهدا ناظر بر اعمال ما هستند عنوان کرد: شهدای دانش‌آموز،  شهدای معلم و فرهنگیان مسیر صحیحی در اختیار ما قرار داده است.

بهمن امیری‌مقدم با اشاره به اینکه باید امانتدار خون شهدا باشیم و معلمان وظیفه  سنگینی در نظام تعلیم و تربیت دارند افزود: مدیران بابد روحیه انقلابی داشته باشند و الگوی ما در عملکرد باید شهید قاسم سلیمانی و امثال شهید صیاد شیرازی‌ها باشد.

وی با اشاره به اینکه جایگاه معلمان و فرهنگیان یک جایگاه والایی است و مردم همواره معلمان را به عنوان پرچمدار علم و دانش می‌دانند گفت: آموزش و پرورش رکن اساسی در کشور است و اگر مباحث در این حوزه درست برنامه‌ریزی شود آینده کشور به خوبی به پیش می‌رود و معلمان باید با تعهد دانش‌آموزان  را رشد اسلامی دهند و جوانانی مانند شهید سلیمانی و سایر شهدا تربیت کنند.

امیری‌مقدم با بیان اینکه در شرایط کنونی دشمنان توان مقابله با نیروهای جبهه انقلابی را ندارند بیان کرد: بابد به وضعیت معیشت، آرامش معلمان توجه ویژه‌ای  شود و معلمان نیز با بردباری و صبوری و ایثار ضمن توجه ویژه  به سلامتی دانش‌آموزان در جهت ارتقای توانمندسازی دانش‌آموزان گام بردارند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه کرونا شرایط ویژه و سختی را برای دانشجویان و دانش‌آموزان فراهم کرده و لطمه زیادی به نظام آموزشی  وارد کرده است گفت: دانش‌آموزان  باید علاوه بر فراگیری امور آموزشی باید مهارت برای خود کسب کنند تا بعدها در بازار کار خود ار ابن مهارت‌ها  استفاده کنند و از فضای آموزشی برای توانمندسازی دانش‌آموزان استفاده خوبی شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید