228026

​پیگیر تحقق مطالبات فرهنگیان هستیم

دنیای معدن- مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با استفاده از همه ظرفیت‌های استانی و ملی از پیگیر تحقق مطالبات فرهنگیان به ویژه اجرای رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق بازنشستگان هستیم.

به گزارش دنیای معدن، محمد خلیل عسکری به مناسبت گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز گفت: دستگاه‌های مختلف اجرایی آموزش و پرورش استان را در راستای نیل به اهدافی پیش رو حمایت کنند. 

او افزود: با استفاده از ظرفیت نماینده ولی‌فقیه در استان، مجمع نمایندگان فارس، استاندار فارس و وزیر آموزش و پرورش پیگیر تحقق مطالبات فرهنگیان خصوصا اجرای رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق بازنشستگان هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تدوین و اجرای نقشه فرهنگی مهندسی کشور را با بهره گیری از تجربیات ارزشمند ستاد نماز جمعه دنبال خواهیم کرد.

عسکری با بیان اینکه در ابلاغی که به مسئولین جدید داده می‌شود بر اجرای مطلوب سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب اشاره شده است، عنوان کرد: اجرای مطلوب سند تحول بنیادین در کنار بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب با تاکید و تمرکز بر استفاده از ظرفیت جوانان در دستور کار آموزش و پرورش استان قرار گرفته است.

او خاطرنشان کرد: تحقق حیات طیبه و برگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به چرخه تعلیم و تربیت را از طریق ظرفیت شوراهای آموزش و پرورش باید دنبال کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با گرامیداشت فرارسیدن هفته شوراها گفت: امروز شورای آموزش و پرورش تجلی مشارکت مردم و مسئولین در امر تعلیم و تربیت است و توسعه فضاهای اموزشی و پرورشی و تسهیل سازی امور تربیتی باید از این طریق انجام شود.

عسکری بیان کرد: تجربه نشان داده است وقتی خانواده‌ها نقش فعالی را در سیستم تربیتی ایفا کنند کیفیت آموزشی بالا می‌رود و امروز انتظار ما از همه خانواده‌ها مشارکت فعال در امور تربیتی مدارس است.

او ادامه داد: برای کیفیت بخشی به مسایل تربیتی و آموزشی باید از ظرفیت فکری خانواده‌ها در مدارس با یک برنامه ریزی حساب شده بهره بگیریم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: خیرین تعلیم و تربیت و خیرین مدرسه ساز 2 عنصر تعیین کننده در آموزش و پرورش هستند که میتوان با تعامل سازنده با این ظرفیت‌ها بسیاری از امور و مشکلات را مرتفع کنیم.

عسکری اظهار کرد: توسعه و سازماندهی رشته‌های مدارس فنی و حرفه‌ای و کاردانش را در کنار تامین نیروی انسانی متخصص از دیگر برنامه‌های ما است.

 

دیدگاه تان را بنویسید