243957

قطع برق واحدهای تولیدی موجب گرانی سیمان و فولاد می شود

دنیای معدن: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید قطع برق واحدهای تولیدکننده سیمان و فولاد موجب کاهش عرضه و در نتیجه گرانی می شود.'

به گزارش دنیای معدن، سیدجواد حسینی کیا درباره سهمیه بندی برق صنایع سیمان و فولاد از ابتدای ماه خرداد، گفت: قطع برق واحدهای تولیدی موجب ایجاد دو مشکل خواهد شد؛ نخست آنکه از آنجاکه عرضه محصولات به بازار کاهش می یابد، گرانی ایجاد می شود و به تبع آن نارضایتی به وجود می آید.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با قطع برق واحدهای صنعتی پرداخت حقوق کارگران نیز با چالش روبه رو خواهد شد، افزود: از دست رفتن بازارهای صادراتی و از بین رفتن تراز تجاری کشور دومین مشکل ناشی از قطعی برق واحدهای صنعتی است.

وی در تشریح راهکارهای جلوگیری از قطع برق واحدهای تولیدی، توضیح داد: از یک سو باید با مدیریت و جابه جایی تعطیلات از قطعی برق این واحدها جلوگیری کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: احداث نیروگاه های جدید نیز باید به عنوان دومین راهکار در دستورکار دولت و وزارت نیرو قرار گیرد تا بتوان ظرفیت تولید برق را افزایش داد البته براساس گزارش های ارائه شده حدود ۷ هزار و ۷۰۰ مگاوات برق وارد مدار سراسری خواهد شد تا بخشی از ناترازی موجود در این زمینه برطرف شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: دولت و بخش خصوصی باید برای افزایش تولید برق سرمایه گذاری های مناسب انجام دهند./

پایان پیام

 

دیدگاهتان را بنویسید