249736

سنگ‌‌‌آهن و مس عقب نشستند

دنیای معدن: کامودیتی‌‌‌ها با محوریت فلزات آهنی و غیرآهنی هفته جاری را در بیم و امید تصمیمات بانک‌های مرکزی آسیایی کاهشی آغاز کردند.

به گزارش دنیای معدن، این در حالی بود که فقدان‌رشد نرخ بهره از سوی فدرال‌رزرو در نشست هفته قبل باعث شده بود تا این محصولات هفته گذشته (منتهی به‌ روز جمعه ۱۵دسامبر) را افزایشی به پایان برسانند. به گزارش «اکوایران»، محصولات معدنی و فلزی روز دوشنبه ۱۸دسامبر را با افت نرخ آغاز کردند؛ به این ترتیب تا اواسط این روز سنگ‌‌‌آهن عیار ۶۳.۵‌درصد وارداتی به بنادر شمالی چین با ثبت افت نرخ ۰.۳۶درصدی به ۱۳۷دلار به ازای هر تن عقب نشست. در معاملات آتی کامکس آمریکا نیز فلز سرخ تا اواسط این روز کاهش ۰.۶۶درصدی داشت و به ۳.۸۵دلار به ازای هر پوند عقب نشست.

سنگ‌‌‌آهنی‌‌‌ها چشم‌انتظار تصمیمات بانک خلق چین

واردات سنگ‌‌‌آهن چین در ماه نوامبر نسبت به ماه قبل ۳.۴‌درصد افزایش یافت؛ این رشد واردات نشان‌‌‌دهنده افزایش تقاضا از سوی تولیدکنندگان کلیدی فولاد در چین بود. با این حال از نرخ این محصول در روز دوشنبه ۱۸دسامبر کاسته شد. ظرف روزهای پیش‌‌‌رو بانک خلق چین و بانک‌مرکزی ژاپن تشکیل جلسه داده و در خصوص سیاست پولی خود تصمیم‌گیری می‌کنند که فعالان بازارهای کالایی چشم‌‌‌انتظار نتیجه این جلسه و تاثیر احتمالی آن بر تقاضای آتی بازارها هستند. در عین حال فعالان بازار ترجیح می‌دهند در شرایط کنونی تقاضای مصرف‌کنندگان بزرگ فلزات را ارزیابی و مطابق با آن نسبت به ثبت تقاضا در بازار اقدام کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید