243636

سنگ آهن ارزان شد

دنیای معدن: آخرین قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین پس از کمی بهبود در هفته اخیر مجددا عقب نشینی کرد و با ۳.۹۵ دلار افت به ۱۰۶ دلار هر تن سی اف آر رسید فعالیت بازار کم بود و تمایل به خرید فولادسازان نیز کمتر از قبل شد.

به گزارش دنیای معدن، چشم انداز تقاضای سنگ آهن در چین در کوتاه مدت به دلیل ادامه برنامه تعمیرات کارخانه ها هنوز منفی است و امیدی به بهبود تقاضا نیست. از طرفی در بنادر چین موجودی سنگ آهن کاهش یافته که به دلیل شرایط نامساعد جوی استرالیا در دو هفته اخیر بود که بارگیری ها کمتر شد.

در کل انتظار می رود بازار کومودیتی ها نسبت به هر نشانه ای از حمایت های سیاسی واکنش نشان دهد از این رو قیمت سنگ آهن در کوتاه مدت در نوسان خواهد بود.

واردات سنگ آهن چین در ماه آوریل نسبت به ماه قبل از آن ۹.۸ درصد کاهش یافت، اما نسبت به آوریل سال گذشته ۵.۱ درصد افزایش یافت، زیرا خریداران منتظر بهبود تقاضا در فصل اوج ساخت و ساز در بهار بودند، اگرچه خلاف این نمایان شد.

به طور کلی، ارزش صادرات چین با ۸.۵ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۲۹۵ میلیارد دلار رسید که نسبت به رشد دو رقمی در ماه مارس کاهش داشت. با این حال، واردات ۷.۹ درصد کاهش یافت و به ۲۰۵ میلیارد دلار رسید که بسیار وخیم تر از میانگین پیش بینی کاهش ۰.۲ درصدی بود. این روند، مازاد تجاری ۹۰ میلیارد دلاری به جای گذاشت که کشورهای همسایه مانند ژاپن و کره جنوبی را ناامید نمود، زیرا انتظار داشتند تأثیرات مثبتی از بازگشایی اقتصاد چین در بازارهای جهانی نمایان شود که این طور نشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید