235040

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌ گهر:

۳۱ درصد گندله و ۱۳ درصد آهن اسفنجی کشور در اختیار منطقه گل گهر است

دنیای معدن: طبق اعلام مدیرعامل شرکت صنعتی معدنی گل گهر، ۴۲ درصد کنسانتره، ۳۱ درصد گندله و ۱۳ درصد آهن اسفنجی کشور در اختیار منطقه گل گهر است.

به گزارش دنیای معدن، ایمان عتیقی صبح امروز ۱۴ تیرماه در آئین بهره برداری رسمی خط ۳ کار خانه کنسانتره شرکت سنگ آهن گهرزمین با حضور وزیر صمت از پتانسیل های شرکت گل گهر سخن گفت و در ادامه عنوان کرد: تولید که هدف اصلی ماست به خوبی به آن دست یافته ایم به گونه ای که هر ساله رشد تولید داریم.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر با اشاره به وضعیت این شرکت در بازار سرمایه، اظهار کرد: طی یک سال سه شرکت وارد بورس کردیم و ۱۸ هزار نفر(پرسنل) سهامدار جهان فولاد شده اند.

به گفته او طی سال ۱۴۰۰ شرکت گل گهر ۸۶ درصد در بازار سرمایه رشد داشته است.

محمد فلاح مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین نیز در این آئین گفت: منطقه گل گهر با عظمت فوق العاده در حال کار است و ۴۰ درصد فولاد کشور را پشتیبانی می کند و ۲۵ هزار نفر در این منطقه در شرایط هوای بسیار آلوده کار می کنند.

به گفته او بیش از ۲ میلیون تن گندله بر زمین در این منطقه دارد و در کشور نیز بیش از ۸ میلیون تن گندله خریدار ندارد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهر زمین بیان کرد: استانداران معدن کاوی را به افرادی که توان احداث و استعداد آن را دارند، واگذار کنند.

 امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، کارخانه کنسانتره   ۲ میلیون تنی گهرزمین با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به‌ بهره‌ برداری می رسد.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید