234665

وعده‌‌‌ اقتصادی رئیس‌‌‌جمهور چین سنگ‌‌‌آهن را افزایشی کرد

دنیای معدن: وعده رئیس‌‌‌جمهور چین برای دستیابی به اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی، قیمت سنگ‌آهن را افزایش کرد. با وجود این، برخی تحلیلگران این رشد قیمت را کوتاه‌مدت دانسته و بر این باورند که حاشیه سود ضعیف فولادسازی در چین و انباشت محصول در انبار فولادی‌‌‌ها باعث می‌شود تا قیمت‌ها در این بازار فعلا تحت فشار کاهش باشند. به گزارش «اکوایران»، بهای سنگ‌‌‌آهن پس از تجربه سقوط قیمتی تا کف کانال ۱۱۰دلاری ظرف روزهای ابتدایی هفته گذشته، با وعده شی‌‌‌جین پینگ برای حمایت از اقتصاد و تحقق اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی در این کشور مجددا افزایشی شد. روز پنج‌شنبه پس از آنکه رئیس‌جمهور چین قول داد اقدامات موثرتری برای دستیابی به اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی این کشور انجام دهد، قیمت سنگ‌آهن افزایش یافت.

به گزارش دنیای معدن، شی جین پینگ، در مراسم افتتاح مجمع تجاری بریکس که روز چهارشنبه بیست‌‌‌ودوم ژوئن به شکل آنلاین برگزار شد، خواستار هماهنگی بیشتر در خصوص سیاست‌‌‌های اقتصادی این کشور به‌‌‌منظور جلوگیری از اختلال در عملکرد اقتصاد این کشور و رفع شکنندگی اقتصاد شد. در این همایش، رئیس‌‌‌جمهور چین گفت که کشورش سیاست‌‌‌های حمایتی خود از اقتصاد را افزایش داده و اقدامات موثرتری برای دستیابی به اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی سالانه خود انجام خواهد داد؛ در عین حال تلاش می‌کند تاثیر همه‌گیری کووید-۱۹ را تا حد امکان به حداقل برساند.  براساس گزارش «متال‌‌‌بولتن» بهای سنگ‌‌‌آهن عیار ۶۲‌درصد وارداتی به شمال چین به قیمت ۱۱۶دلار و ۳۰سنت صعود قیمتی داشت که این رقم نسبت به نرخ آن در روز چهارشنبه ۷‌درصد بیشتر شد.

خطر سقوط قیمت رفع نشده است

کاهش رشد اقتصادی چین در سال‌جاری میلادی، به افول تقاضا برای فولاد منجر شده است.  دانیل هاینس، استراتژیست ارشد ANZ گفت: افول اقتصادی و کاهش تقاضا باعث شده است تا موجودی انبارهای فولاد چین انباشته از محصول باشد، این موضوع فشار کاهش تولید را به صنعت فولاد چین وارد می‌کند.  تحلیلگران سیتی‌گروپ در یادداشتی می‌‌‌گویند که سنگ‌‌‌آهن باید طی سه‌ماه به ۱۴۰دلار در هر تن بازگردد، اما در شرایط کنونی نرخ این محصول به‌شدت تحت فشار کاهش نرخ از سوی چینی‌‌‌ها قرار دارد.  در عین حال به گفته‌‌‌ آنها، اخبار کاهش تولید فولاد در چین و حاشیه سود ضعیف این صنعت باعث می‌شود تا در کوتاه‌مدت این بازار همچنان کاهشی بماند.

 

دیدگاه تان را بنویسید