247182

درآمد پسماند«روی»باید در زنجان هزینه شود، نه کل استان

دنیای معدن: عضو شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه از قرار، درآمد این پسماند در استان هزینه خواهد شد، گفت: واقعیت این است که آسیب‌های این پسماند برای مردم زنجان بوده، بنابراین درآمدها هم باید در این شهر هزینه شود.

حسین حمزه‌لو پاک، عضو شورای اسلامی شهر زنجان در جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر زنجان به افتتاح پروژه سبزه‌میدان در اواخر اسفندماه سال گذشته اشاره و اظهار کرد: بعد از ۶ ماه از این افتتاح، مغازه‌های موجود در این منطقه، بلااستفاده مانده و پروژه واگذاری این مغازه‌ها باید تسریع شود.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر زنجان به دپوی ۱۰میلیون تن پسماند سرب و روی در زنجان اشاره و تصریح کرد: پیگیری چند سال گذشته مسؤولان برای تعیین تکلیف این پسماند نتیجه داده و در ۲۵ مرداد برنده مزایده مشخص شده است.

وی با بیان اینکه از قرار، درآمد این پسماند در استان هزینه خواهد شد و در بودجه هم ۲۰۰ میلیارد تومان از این محل لحاظ شده است، ادامه داد: واقعیت این است که آسیب‌های این پسماند برای مردم زنجان بوده، بنابراین درآمدها هم باید در این شهر هزینه شود.

حمزه‌لو پاک در زمان بررسی نامه رسیده از کمیسیون فرهنگی برای حمایت از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی گفت: لایحه حمایت از مدال‌آوران مصوبه دارد و حمایت از این مدال‌آوران با وجود ضرورت باید طبق این مصوبه انجام شود که نیازمند ارائه لایحه توسط شهرداری است و نامه آوردن به شورا به لحاظ شکلی درست نیست.

همچنین حجت‌الاسلام کاظم مجتهدی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر هم در این جلسه کنده‌کاری سطح شهر برای اجرای پروژه فیبرنوری را داری بار روانی برای مردم دانست و افزود: اطلاع‌رسانی در مورد فواید این طرح ضرورت دارد تا ذهنیتی در مورد این طرح برای شهروندان ایجاد شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید