227872

نا آرامی های قزاقستان تاثیر کمی بر تولید معادن فلزی دارد اما اختلالات لجستیکی نگران کننده است

دنیای معدن: تولیدکنندگان بین المللی فلزات فعال در قزاقستان این هفته به Platts گفتند علیرغم گزارش هایی مبنی بر آسیب یک کارخانه ذوب مس در نتیجه اعتراضات ضد دولتی در شهرهای قزاقستان به ویژه آلماتی تا به امروز هیچ تاثیر خاصی بر فعالیت های معدنی آنها نداشته است.

به گزارش دنیای معدن، با این حال نگرانی ها در مورد تاثیر کمبود ارتباطات بین المللی بر روی حمل و نقل در این کشور آسیای میانه  که بیشتر تولید فلزات آن برای بازارهای صادراتی است قوت گرفته است.

اعتراضات اجتماعی که از اوایل هفته قبل بر سر قیمت بالای انرژی آغاز شد و به استعفای دولت این کشور منجر شد، به یک جنبش گسترده تر ضد فساد تبدیل شده است. واحدهای ارتش به رهبری روسیه در 6 ژانویه وارد مراکز شهر شدند.

سخنگوی یکی از معدنکاران بزرگ که روی و طلا در قزاقستان فعالیت می کند گفته اعتراضات هیچ تاثیری بر معادن آن نداشته است به خصوص اینکه معادن معمولا دور از مراکز شهری واقع شده اند. این فرد افزود: تمام شبکه های ارتباطی ازجمله اینترنت در داخل این کشور قطع شده است و این مسئله می تواند به تاخیر در مخابره اخبار مربوط به اغتشاشات و درنتیجه مشکلات احتمالی لجستیکی منجر شود.

معدنکار مس، روی و سرب انگلیس و شرکت فلزات آسیای میانه CAML که مالک یک کارخانه تولید مس در نزدیکی Balkhash است در 7 ژانویه تایید کرد که کارخانه و سایر فعالیت های خود ازجمله سایت معدن مس Kounrad در نزدیکی آن تحت تاثیر اغتشاشات نقاط دیگر این کشور قرار نگرفته است.

یک کانال تلگرامی روسی گزارش داد فعالیت در کارخانه ذوب مس متالورژی Balkhash  در منطقه Karaganda واقع در مرکز قزاقستان به دلیل پیوستن کارگران آن به جمع معترضان متوقف شده است زیرا تظاهرات و بی ثباتی ریسک هایی را برای فعالیت های صنعتی و لجستیکی در این کشور غنی از موادمعدنی ایجاد کرده بود. به گزارش این کانال تلگرامی این کارخانه ذوب بخشی از شرکت خصوصی معدنکاری و ذوب Kazakh است.جعفری طهرانی

 

دیدگاه تان را بنویسید