248021

کمک هزار میلیارد تومانی دولت سیزدهم به زیرساخت های معادن طبس

دنیای معدن- فرماندار ویژه طبس گفت: دولت سیزدهم هزار میلیارد تومان به زیرساخت های معادن این شهرستان کمک کرده است.

به گزارش دنیای معدن، علی اکبر رحیمی، فرماندار ویژه این شهرستان شامگاه (۲۴ مهرماه) در دیدار با خبرنگاران مرکز خراسان جنوبی اظهار کرد: در شهرستان طبس از ابتدای استقرار دولت سیزدهم بسیاری از پروژه های تعطیل و نیمه تمام به فعالیت صد در صد رسید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس ادامه داد: یکی از این پروژه ها کارخانه کُک است از افتخارات شهرستان طبس محسوب می شود و باتری 5 و 6 آن با صد در صد ظرفیت تولید خواهد داشت و 450 هزار تُن تولید کُک در شهرستان خواهیم داشت.

وی در ادامه گفت: سه کارخانه کُک در ایران است که یکی در طبس وجود دارد و توسط جوانان طبسی باتری 3 و 4 و 5 و 6 آن راه افتاده است و همه از آن حمایت خواهیم کرد و اکنون در این کارخانه 350 نفر مشغول به کار هستند و می تواند 10هزار میلیارد تومان چرخش مالی داشته باشد.

رحیمی با بیان اینکه هزار میلیارد تومان دولت سیزدهم به زیرساخت های معادن طبس کمک کرده است، افزود: یکی از مهم ترین مطالبه های چندین ساله بحث جاده معادن بود که در حال احداث است و امیدواریم سال آینده 20 کیلومتر آن به بهره برداری برسد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس با اشاره به حوزه مسکن گفت: در شهرستان طبس در حال حاضر هفت هزار مسکن در دست ساخت است و 56 واحد به بهره برداری رسیده است و شهرستان طبس در زمینه واگذاری زمین در استان رتبه اول دارد.

وی در خصوص حوزه راه های طبس عنوان کرد: طی یک ماه گذشته بحث 51 کیلومتر باند دوم با اعتبار یک هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار در دستور کار قرار گرفته است و از برکات نظام است.

رحیمی به توسعه بیمارستان طبس اشاره کرد و افزود: در این زمینه معادن طبس به میدان آمده اند و 40 میلیارد تومان جهت افزایش و توسعه این بیمارستان به 150 تختخواب کمک کرده اند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس با اشاره به بحث توسعه عشق آباد و دستگردان این شهرستان گفت: سال گذشته اعتباری بالغ بر 800 میلیارد تومان تخصیص دادیم و 50 درصد سطح آسفالت شهرستان را به روستاهای محروم اختصاص دادیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید