227929

قیمت زغال کک شو به دلیل محدودیت عرضه به روند صعودی خود ادامه داد

دنیای معدن: پلتس پرمیوم زغال استرالیا را در 11 ژانویه با 7 دلار رشد 385 دلار فوب استرالیا اعلام کرد درحالی که زغال تحویل CFR چین را بدون تغییر 380 دلار در هر تن گزارش داد.

به گزارش دنیای معدن، براساس گزارش پلتس شنیده شده که عرضه کنندگان اصلی اجرای قراردادهای مدت دار خود را در میان فصل بارانی سال در اولویت قرار داده اند که دسترسی به محموله های لحظه ای را در بازار محدوده کرده است.

تقاضای زیادی در بازار خارج از چین وجود دارد اما بسیاری از خریداران به دلیل قیمت های بالا و پیشنهادات محدود در بازار خرید را به تعویق انداخته اند.

شنیده شده که بسیاری از کارخانه های فولاد هند موجودی کم زغال سنگ دارند و نیاز به ذخیره سازی مجدد دارند اما قیمت های بالای محموله های دریایی مانع ازاین کار شده است.

در همین حال براساس گزارش پلتس خریداران چینی ترجیح می دهند تا قبل از جشنواره بهار، زغال کک شو داخلی را برای تکمیل انبارهای خود خریداری کنند.

با این حال برخی نگرانی ها در بازار وجود دارد که زمستان سرد در شمال چین ممکن است تولید و توزیع زغال داخلی را مختل نماید و سپس تنها راهکار و گزینه خریداران ، خرید محموله های گران قیمت دریایی است.جعفری طهرانی

 

دیدگاه تان را بنویسید